Do groźnie wyglądającego wypadku doszło w piątek w Dąbrowie Górniczej, na dworcu w Gołonogu. Mężczyzna idący peronem został wciągnięty pod koła jadącego pociągu.

Do zdarzenia doszło w piątek, 21 kwietnia ok. 8:20 na dworcu Dąbrowa Górnicza Gołonóg, na trasie pociągu jadącego z Gliwic do Częstochowy.

– Około 8:20 otrzymaliśmy zgłoszenie z którego wynikało, że na dworcu kolejowym w dzielnicy Dąbrowy Górniczej Gołonóg, doszło do nieszczęśliwego wypadku – mówi asp. szt. Mariusz Miszczyk, oficer prasowy Komendy Miejskiej Policji w Dąbrowie Górniczej.

Jak wynika ze wstępnych ustaleń, około 50-letni mężczyzna idący peronem został wciągnięty przez ruszający pociąg pod jego koła. Policja nie wyklucza, że mężczyzna zasłabł lub chciał oprzeć się o wagon.

Mężczyzna na szczęście przeżył. Z obrażeniami głowy i kręgosłupa został przewieziony do szpitala św. Barbary w Sosnowcu.

– W wyniku zdarzenia pociąg Kolei Śląskich był opóźniony około 60 minut. Część pasażerów przesiadła się do pociągu Przewozów Regionalnych, a także naszego kolejnego składu – przekazał Michał Wawrzaszek, rzecznik prasowy Kolei Śląskich. – Poza tym odnotowaliśmy dwa opóźnienia – jedno dziesięcio, a drugie dwudziestominutowe – dodał

Jak zapewnia nas rzecznik spółki, poranne zdarzenie mia ma już żadnego znaczącego wpływu na ruch pociągów Kolei Śląskich.

– Obecnie nie odnotowujemy już żadnych opóźnień. O godz. 9:50 tor został otwarty i ruch pociągów na tym odcinku odbywa się normalnie – powiedział Michał Wawrzaszek.

zagłębie-info