Bukmacherzy STS ujawnili typy przed niedzielnymi wyborami do Parlamentu Europejskiego. Zdaniem ekspertów w naszym okręgu zwycięży Koalicja Europejska z Jerzym Buzkiem na czele. Czy te prognozy się sprawdzą?

W najbliższą niedzielę, 26 maja, odbędą się wybory do Parlamentu Europejskiego. Kto ma największe szanse na zwycięstwo w naszym okręgu?

Spośród kandydatów w wyborach do Parlamentu Europejskiego analitycy STS wskazują na Jerzego Buzka, lidera listy Koalicji Europejskiej (kurs 1.03). Jeżeli ktoś trafnie obstawi 100 zł na Bolesława Piecha, to wówczas może zdobyć 132 zł (kurs 1.50). Dużo niżej oceniane szanse kandydatów Prawa i Sprawiedliwości. Za każde postawione 100 zł na Marka Balta, gracz w przypadku jego zwycięstwa otrzyma 198 zł (kurs 2.25). W przypadku uzyskania mandatu europosła przez Jadwigę Wiśniewską, na konto gracza wpłynie analogicznie 616 zł (kurs 7.00).

Spośród komitetów zarejestrowanych w okręgu wyborczym nr 11, specjaliści STS typują zwycięstwo kandydatów Koalicji Europejskiej. W przypadku zdobycia przez nich największej liczby głosów w regionie, gracze za każde zagrane 100 zł otrzymają 114,40 zł (kurs 1.30). Jeżeli jednak zwycięży Prawa i Sprawiedliwości osoby obstawiające taki rezultat mogą liczyć na wysoką wygraną. Za każde 100 zł postawione na zwycięstwo polityków partii rządzącej, w przypadku jej zwycięstwa gracz otrzyma 255,20 zł (kurs 2.90).