Urząd Miejski w Sosnowcu uruchamia specjalne busy, z których za darmo skorzystać będą mogli seniorzy oraz osoby z niepełnosprawnościami, chcące zagłosować w wyborach.

Już w najbliższą niedzielę, 26 maja odbędą się wybory do Parlamentu Europejskiego. Z myślą o osobach o ograniczonych możliwościach ruchowych, Urząd Miejski w Sosnowcu wraz z Przedsiębiorstwem Komunikacji Miejskiej uruchamiają specjalne busy, z których w godzinach otwarcia lokali wyborczych będą mogli skorzystać seniorzy oraz osoby z niepełnosprawnościami, chcące zagłosować w wyborach.

Z darmowego przewozu będą mogli skorzystać seniorzy, którzy są mieszkańcami Sosnowca, posiadający imienną kartę seniora lub które ukończyły 60 rok życia. W przypadku osób z niepełnosprawnościami limit wieku nie obowiązuje, jednak muszą podróżować z opiekunem.

Bus będzie kursował w godzinach otwarcia lokali wyborczych. – Ilość miejsc jest ograniczona, m.in. przez ramy czasowe oraz ilość lokali wyborczych – tłumaczą przedstawiciele sosnowieckiego magistratu.

O możliwości skorzystania z usługi decyduje kolejność zgłoszeń, które przyjmowane są pod telefonem 32 263 50 16 wew. 214.

1 KOMENTARZ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here