22 maja na placu przed Urzędem Miejskim w Sosnowcu odbędą się miejskie obchody Dnia Strażaka. Z tej okazji przygotowano atrakcje nie tylko dla dzieci.

Pokazy specjalistycznego sprzętu, możliwość zajrzenia niemal w każdy zakamarek wozów Państwowej Straży Pożarnej, będących na wyposażeniu sosnowieckiej jednostki – to tylko niektóre atrakcje Dnia Strażaka. Obchody odbędą się w środę, 22 maja na placu przed sosnowieckim magistratem.

Dzień Strażaka 2018 - fot. PL/UM Sosnowiec
Dzień Strażaka 2018 – fot. PL/UM Sosnowiec

Uroczystość rozpocznie się o godz. 12:00 od apelu w czasie którego zostaną wręczone awanse na wyższe stopnie służbowe oraz odznaczenia dla strażaków, którzy szczególnie wyróżnili się swoją postawą w służbie. Będzie to także świetna okazja, aby zobaczyć samochody pożarnicze oraz poznać sekrety pracy strażaków.

Dzień Strażaka 2018 - fot. PL/UM Sosnowiec
Dzień Strażaka 2018 – fot. PL/UM Sosnowiec

Następnie, po zakończeniu oficjalnych uroczystości na placu przed urzędem, ok. 14.00 przy Komendzie Państwowej Straży Pożarnej znajdującej się przy ulicy Klimontowskiej 21 odbędzie się Festyn Strażacki. Na miejscu, dla odwiedzających, czeka m.in. 300 litrów tradycyjnej strażackiej grochówki oraz pyszne potrawy z grilla. Strażacy zadbali również o atrakcje dla najmłodszych, w tym dmuchańce.