Zagłębie Sosnowiec rozstało się z trenerem Dariuszem Dudkiem. Klub poinformował, że przyczyną były rozbieżności finansowe. Dariusz Dudek twierdzi, że nie chodzi o finanse.

Zarząd Zagłębia Sosnowiec podjął decyzję o nieprzedłużaniu wygasającego 30 czerwca kontraktu z trenerem Dariuszem Dudkiem. Jak tłumaczy, powodem tej decyzji są rozbieżności finansowe pomiędzy stronami. Te miały być tak duże, że nie było mowy o negocjacjach.

Zarząd klubu wraz z pionem sportowym uznał, że wyjątkowe okoliczności spowodowane pandemią zostaną wykorzystane na pracę z nowym szkoleniowcem. Dlatego też Dariusz Dudek został we wtorek odsunięty od pracy z pierwszym zespołem.

Dariusz Dudek do stanowiska klubu odniósł się na Instagramie. – Powodem nieprzedłużenia, a jednocześnie zwolnienia mnie z klubu, na pewno nie są finanse, tylko rozbieżna koncepcja prowadzenia pierwszego zespołu – napisał.

Przypomnijmy, że dla Dariusza Dudka to drugie już rozstanie z Zagłębiem. Wcześniej odszedł z klubu w październiku 2018, gdy drużyna słabo spisywało się jako beniaminek Ekstraklasy. Trafił wtedy do GKS-u Katowice, z którym spadł do II ligi. Niespodziewanie wrócił do Sosnowca. Zastąpił Radosława Mroczkowskiego, który rozpoczął pracę w Zagłębiu po spadku z ekstraklasy, zanotowanym pod kierunkiem Litwina Valdasa Ivanauskasa.

W piątek nowy trener

– Przerwa będzie trwała jeszcze ponad miesiąc, to czas zbliżony do letniej przerwy w rozgrywkach. Uznaliśmy, że w obecnym stanie byłby to czas stracony. Może nie tyle w kontekście ostatnich 12 kolejek ligowych, co w kontekście całości funkcjonowania klubu i przede wszystkim budowy drużyny na przyszły sezon. Nie wiemy, ile będzie trwała letnie przerwa, ile będzie czasu na letnie transfery pod którymi musi się podpisać nowy trener – wyjaśnia Marcin Jaroszewski, prezes Zagłębia Sosnowiec.

– Czeka nas na pewno wiele pracy zarówno na boisku, jak i w obszarze skautingu. Nowa osoba albo zaakceptuje obecne propozycje tego działu co do wzmocnień, a może je skoryguje albo po prostu uzna ze zbędne. Nie chcemy latem działać nerwowo. Uznaliśmy, że to najlepszy moment, stąd taka decyzja. Trenerowi Dudkowi jeszcze raz dziękujemy za awans w sezonie 2017/2018 i życzymy powodzenia w dalszej pracy – dodaje.

Zagłębie po 22 kolejkach Fortuna 1 Ligi zajmuje 9. miejsce w tabeli. W ostatnim meczu przed przerwą spowodowaną pandemią koronawirusa, sosnowiczanie przegrali u siebie z Puszczą Niepołomice 3:5.

Nazwisko nowego trenera i sztabu poznamy w piątek. Wśród kandydatów wymienia się Łukasza Surmę i Marka Saganowskiego. W przestrzeni medialnej pojawiają się również Mariusz Jop oraz Krzysztof Dębek.

Skomentuj przez Facebook

21 KOMENTARZE

 1. Jaroszewski idź ty się puknij w ten głupi łeb, i zabierz ze sobą towarzysza Arkadia do tej zabawy.
  Kłamcy, hipokryci, obłudnicy… Życzę wam pustych trybun za takie niszczenie klubu.
  A teraz przyszło nam czekać na te egzotyczne, gówno warte transfery…
  AMATORZY…

  • Jak nie wiadomo o cho chodzi, zo chodzi o pieniądze…ale dla Prezesa tym razem.
   Stanowisko ma zająć jakiś No Name z akademii…Legii Warszawa. Nadrzędnym celem bedzie promowanie młodych piłkarzy z klubu Legia Warszawa.
   A Kto pobiera pieniądze z tego Klubu….Pan Prezes…
   No za darmo tego nie robi, więć wszystko jest w porządku..

  • Jest taki jeden, nieważne że teraz w okręgówce. Zna się na wszystkim, oprócz wbijania gwoździ ale za to jakość treningów, najwyższy poziom. I nie ma znaczenia że nic sam nie osiągnął. Tylko tej jeden, najwyższa klasa i jeszcze najbliżej koryta, zawsze.

 2. Przecież Arkadiusz to kompletny ignorant i to nie tylko w sprawach klubu i oby jak najszybciej przyszedł do gabinetu jego następca.

 3. Ryba psuje się od łba. W tym przypadku chce się wskazać że struchlał ogon.
  Panie Prezydencie Chęciński to Pan jest temu winien że klub się sypie.
  Nie rozumiem dlaczego nie wymienił Pan Zarządu natychmiast po spadku do niższej ligi?
  Dudek według mnie jest kozłem ofiarnym
  Czy nie rozumie Pan tego?

  • Morda w kubeł pikniku. Byłeś kiedykolwiek na jakimkolwiek wyjeździe Zagłębia?
   Pod każdym artykułem musisz się wpierd.lać z tylko jednym – Chęciński.
   Jesteś przydupasem Winiarskiego ? Malikowej ? Że masz takie kompleksy w stosunku do prezydenta ?
   Dziwię się portalowi , że toleruje takich kolejnych civisów…

   • Czy każdy musi być czyimś przydupasem, bo w twoim mniemaniu piotrze ludzie nie potrafią samodzielnie myśleć? Moim zdaniem błądzisz albo jesteś z ministeterstwa propagandy lub z dystrybucji radości.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here