Ministerstwo Zdrowia potwierdziło kolejny przypadek koronawirusa w woj. śląskim. Mężczyzna, który przebywa obecnie na oddziale zakaźnym szpitala w Zawierciu, to lekarz z Uniwersyteckiego Centrum Klinicznego w Katowicach.

Koronawirus rozprzestrzenia się w Polsce coraz szybciej. Ministerstwo Zdrowia potwierdziło dwunasty przypadek koronawirusa w województwie śląskim. Chory to mieszkaniec powiatu będzińskiego (Siewierz). Mężczyzna jest lekarzem w Uniwersyteckim Centrum Klinicznym im. prof. Kornela Gibińskiego Śląskiego Uniwersytetu Medycznego w Katowicach.

Zakażony koronawirusem lekarz, mężczyzna w sile wieku, trafił na oddział zakaźny Szpitala Powiatowego w Zawierciu. Jak poinformowała rzeczniczka wojewody śląskiego Alina Kucharzewska, ustalana jest obecnie lista jego kontaktów. Na razie nie są znane okoliczności w jakich mężczyzna zaraził się wirusem.

Uniwersyteckie Centrum Kliniczne w Katowicach wstrzymało planowane przyjęcia i zabiegi w obu swoich lokalizacjach – przy ul. Ceglanej i Medyków. Odwoływane są też wizyty w przyklinicznych poradniach.

Dotychczas w województwie śląskim potwierdzono 12 osób zakażonych wirusem SARS-CoV-2, które przebywają: w Rybniku (5), Cieszynie (3), Zawierciu (2), Sosnowcu (1) oraz Chorzowie (1).

W całym kraju jak dotąd potwierdzono już 68 osób chorych na COVID-19 (12 w województwie śląskim), z czego jedna pacjentka, 57-letnia kobieta z Poznania, zmarła [stan na 13 marca, na godz. 17.30].