Wojewoda śląski Jarosław Wieczorek został objęty kwarantanną. Miał kontakt z lekarzem, który jest zakażony koronawirusem i przebywa w szpitalu w Zawierciu.

Wojewoda śląski Jarosław Wieczorek miał kontakt z lekarzem anestezjologiem z Uniwersyteckiego Centrum Klinicznego im. prof. Kornela Gibińskiego w Katowicach, u którego dziś potwierdzono koronawirusa. Mężczyzna przebywa na oddziale zakaźnym szpitala w Zawierciu.

U wojewody wykonano test na obecność koronawirusa. Wynik jest ujemny, ale zgodnie z procedurami musi on jeszcze przejść kwarantannę. – Przez najbliższy tydzień wojewoda będzie pracował zdalnie w kwarantannie w Śląskim Urzędzie Wojewódzkim, w znajdującym się w gmachu mieszkaniu. To odizolowane pomieszczenie, gdzie żaden z urzędników nie ma dostępu – powiedziała w rozmowie z PAP Alina Kucharzewska, rzeczniczka wojewody.

Wojewoda czuje się dobrze. – Dziękuję za wszystkie życzenia zdrowia i słowa otuchy. Czuję się dobrze. Dla Waszego bezpieczeństwa jestem wciąż na posterunku. Pamiętajcie, nie ryzykujcie! Zostańcie w domu! – napisał w mediach społecznościowych Jarosław Wieczorek.

Oprócz wojewody Jarosława Wieczorka kwarantanną objęto też dwoje jego współpracowników – wicewojewodę Roberta Magdziarza, a także wojewódzką inspektor sanitarną Urszulę Menderę-Bożek.

KORONAWIRUS – raport twojezaglebie.pl

W całym kraju jak dotąd potwierdzono już 84 osób chorych na COVID-19 (12 w województwie śląskim), w tym 2 zgony [stan na 14 marca, na godz. 9.00].

FOTO: Facebook/Śląski Urząd Wojewódzki w Katowicach