Czas na szaleństwo i porzucenie szarej zimowej kolorystyki. Karnawał trwa. Udana zabawa karnawałowa nie obędzie się bez barwnych strojów i masek, które łatwo wykonać samodzielnie. Jak? O tym będzie można przekonać się podczas warsztatów.

Polski karnawał nie jest tak hucznie obchodzony, jak ten w Brazylii, jednak nie może na nim zabraknąć kolorowych i oryginalnych masek, które uświetnią każdą zabawę. Choć maski z różnych krajów znacznie różnią się od siebie, to na żadnej nie brakuje błyszczących elementów, piórek i kolorowych ozdób.

Na warsztatach kreatywnych 10 lutego w Centrum Handlowym Auchan Sosnowiec najmłodsi będą mieli okazję samodzielnie wykonać kolorowe maski, które przydadzą się podczas karnawałowych zabaw.

Bazą do powstania prac będą utwardzone szablony masek w różnych kształtach, przykładowo małpki, misia, kota i wielu innych, które następnie będą malowane farbą i dekorowane. Maluchy będą mieć do dyspozycji różnokolorowy brokat i cekiny, klej, dodatki pasmanteryjne oraz barwne piórka.

– Dodatkową atrakcją będzie część edukacyjna spotkania – prowadzący będą opowiadać dzieciom o ciekawostkach związanych z karnawałem i zwyczajach z różnych części świata – zapowiadają organizatorzy.

To jednak nie koniec atrakcji. Aby jeszcze bardziej umilić ten zimowy czas Tygodnik Twoje Zagłębie wraz z Centrum Handlowe Auchan zorganizował konkurs, w którym do wygrania są gry planszowe: „Double”, „Spadające małpki” oraz „Wsiąść do pociągu: Europa”, które z pewnością ucieszą i tych młodszych, i tych starszych maniaków gier planszowych.

Aby zdobyć jedną z gier wystarczy przesłać do nas zdjęcie samodzielnie wykonanego projektu maski karnawałowej (wykonanie prac dowolne – rysunki, kolaże, wyklejanki itp.), którą następnie uczestnicy konkursu będą mieli okazję wykonać podczas warsztatów.

Organizatorzy zastrzegają, że pracę należy okazać w punkcie odbioru.

Na odpowiedzi czekamy do piątku, 9 lutego, do godz. 12:00. Najbardziej kreatywne projekty nagrodzimy wybraną planszówką. Zwycięzców o wygranej poinformujemy telefonicznie. Swoje zgłoszenia przesyłajcie na adres konkurs@twojezaglebie.pl, a w tytule wpisujcie „Maska karnawałowa”.

Nagrody będzie można odebrać w sobotę, 10 lutego w Centrum Handlowych Auchan Sosnowiec (ul. Zuzanny 20) od godz. 11:00 do 17:00.

Pamiętajcie o umieszczeniu w treści wiadomości swojego imienia i nazwiska, adresu zamieszkania oraz numeru telefonu. Zgłoszenia bez tych informacji nie mogą wziąć udziału w konkursie.

Dołączcie również klauzulę o ochronie danych osobowych:

„Przystępując do konkursu Uczestnik akceptuje postanowienia niniejszego konkursu oraz wyraża zgodę na przetwarzanie danych osobowych w celach marketingowych zgodnie z ustawą z dnia 29 sierpnia 1997 r., o ochronie danych osobowych.”