Motocykliści w Sosnowcu rozpoczęli sezon. Impreza zaczęła się od kolorowej parady motocykli z Katowic do Sosnowca na parking przy Centrum Handlowym Auchan.

Choć dla prawdziwych fanów jednośladów sezon motocyklowy trwa cały rok, to wiosenne wydarzenie zorganizowane przez Stowarzyszenie Motocyklowe „Dawcy Uśmiechu” oraz Centrum Handlowe Auchan Sosnowiec stało okazją do spotkania, wspólnego świętowania i podziwiania różnego rodzaju pojazdów, a tych nie brakowało.

– Podstawowym zadaniem otwarcia sezonu jest zwrócenie uwagi pozostałych użytkowników szos na powrót motocykli na ulice po przerwie zimowej. To także idealny moment, aby zwrócić uwagę, jak ważny jest wzajemny szacunek i bezpieczeństwo na drodze – powiedział nam jeden z motocyklistów.

Na uczestników wydarzenia przygotowano wiele atrakcji, w tym trening „stuntu”, pokazy pierwszej pomocy wraz z możliwością ćwiczenia z ratownikami i strażakami, pokaz wydobywania osoby zakleszczonej w pojeździe, możliwość przejechania placu egzaminacyjnego, pokaz strojów motocyklisty oraz warsztaty.

– Długi okres jesienno-zimowy odzwyczaja kierowców samochodów od tego, że na drodze obecny jest jeszcze jeden jej uczestnik – kierujący jednośladem. Do wielu wypadków z udziałem motocyklistów dochodzi na skutek niedostatecznej uwagi kierujących autami – podkreślali przedstawiciele sosnowieckiej policji.

Impreza uświetniona została oprawą animacyjną i muzyczną. Organizatorzy nie zapomnieli również o najmłodszych uczestnikach wydarzenia, dla których przygotowano dmuchańce, gry oraz bezpłatne przekąski.

Na uwagę zasługuje fakt, że była to świetna zabawa w szczytnym celu. W trakcie imprezy zbierane były środki pieniężne na rehabilitację Ewy (KIWAXA) motocyklistki, która przeszła amputację piersi. – To super mama, przyjaciółka i klubowa siostra. Teraz jest ten czas kiedy to my możemy Ewie pomóc. Bardzo liczymy na wsparcie i zaangażowanie wszystkich osób – podkreślają organizatorzy.