echo adrotate_group(3, 0, 0, 0);
echo adrotate_group(3, 0, 0, 0);
echo adrotate_group(3, 0, 0, 0);
echo adrotate_group(9, 0, 0, 0);

W środę, 30 maja odbędzie się druga edycja konkursu „Dzieje Księstwa Siewierskiego”. W ubiegłym roku wzięło w nim udział 100 uczniów. Łączna pula nagród to 10 tys. zł.

Siewierz – to tutaj od 1312 do 1815 roku mieściła się stolica Księstwa Siewierskiego. Księstwa, które charakteryzował wyjątkowy ustrój i własne prawo, stanowiące dziś dziedzictwo naszych przodków. O historii tego terenu przypominają liczne zabytki, na czele z zamkiem siewierskim, ale także społecznicy i pasjonaci historii regionu.

Dzięki ich inicjatywie i zaangażowaniu w środę, 30 maja już po raz drugi odbędzie się konkurs historyczny „Dzieje Księstwa Siewierskiego”. Warto wspomnieć, że w ubiegłym roku weźmie w nim udział ponad 100 uczniów ze szkół naszego regionu. W tym roku zmagania uczniów odbędą się w auli siewierskiego Centrum Kultury.

– Uczestników konkursu, podobnie jak w poprzednim roku, podzielimy na trzy kategorie wiekowe. Dzięki wsparciu lokalnych przedsiębiorców udało się nam ufundować naprawdę fajne nagrody w postaci wycieczek zagranicznych, tabletów i kursów językowych. Cieszymy się, iż już teraz możemy jako Stowarzyszenie Księstwo Siewierskie odnotować kolejny sukces, a w najbliższym czasie planujemy kolejne akcje na rzecz promocji tego jakże wdzięcznego temat – mówi Krystian Żelazny, jeden z organizatorów konkursu i autor książki „Księstwo Siewierskie – prawo i ustrój a zakres suwerenności względem Korony Królestwa Polskiego”.

Łączna pula nagród dla uczestników konkursu to 10 tys. zł. Rozdanie nagród odbędzie się w trakcie Dni Ziemi Siewierskiej, 3 czerwca.

Patronat nad wydarzeniem objął Tygodnik Twoje Zagłębie.

echo adrotate_group(5, 0, 0, 0);
echo adrotate_group(5, 0, 0, 0);
echo adrotate_group(5, 0, 0, 0);
echo adrotate_group(9, 0, 0, 0);