Hokeiści Zagłębia Sosnowiec przegrali ostatnie ligowe spotkanie i zakończyli sezon na przedostatnim miejscu.

W ostatnim w tym sezonie ligowym pojedynku sosnowiczanie przegrali z Re-Plast Unią Oświęcim 1:4. Podopieczni Grzegorza Klicha zajęli po sezonie zasadniczym przedostatnią lokatę i nie awansowali do rozgrywek play-off.

– Szkoda, że ten sezon tak szybko kończy się dla Zagłębia. Szkoda tym bardziej bo widać, że drużyna zrobiła postęp i grała dobrze w tym nowym roku. Myślę, że gdybyśmy grali w play-offach to na pewno nie bylibyśmy drużyną do bicia. Przegrany jest sezon, bo nie awansowaliśmy dalej – przyznał trener Grzegorz Klich.

Aleksandr Rodionow opuszcza hokejowe Zagłębie Sosnowiec – fot. Sławomir Bomba

Odejście defensora

Szeregi Zagłębia opuścił już Aleksandr Rodionow. Rosjanin poprosił o rozwiązanie kontraktu, by móc wrócić do rodziny. – Kontrakt został rozwiązany za porozumieniem stron, gdyż zawodnik chciał już wrócić do rodziny. Jesteśmy na etapie negocjacji na temat przyszłego sezonu – przekazał Piotr Majewski, dyrektor sekcji hokejowej Zagłębia Sosnowiec.

Rodionow do zespołu dołączył na początku grudnia. W barwach Zagłębia rozegrał piętnaście spotkań, w których zdobył jednego gola, a przy pięciu asystował.