Duński hokeista Lukas Lundvald usłyszał wyrok w sprawie napaści. Zawodnik Zagłębia Sosnowiec złamał zaatakowanemu mężczyźnie szczękę przed klubem Underground w szkockim Dundee.

Sąd w szkockim mieście Dundee zobowiązał Lundvalda do zapłaty ok. 3000 funtów brytyjskich kary finansowej,  na rzecz pobitego mężczyzny. Hokeista ma miesiąc, aby uiścić zobowiązanie.

Wyrok dotyczy zdarzenia, do którego doszło 19 lutego 2019 roku w godzinach nocnych przed klubem Underground w Dundee. Wtedy Lundvald wraz ze swoją drużyną Stars świętował wygrany mecz nad zespołem Fife Flyers w ligowym meczu EIHL. Prokuratura twierdzi, że zawodnik aktualnie sosnowieckiego klubu zaatakował i uderzył mężczyznę powodując u niego poważny uszczerbek na zdrowiu. Duńczyk podczas jednej z rozpraw przyznał się do winy.

Według zeznań hokeisty incydent sprawił, że władze Dundee Stars nie przedłużyły z nim kontraktu. Hokeista następnie podpisał umowę z innym klubem z wysp Manchester Storm, lecz nigdy w oficjalnym meczu tej drużyny nie zagrał. W Zagłębiu Duńczyk zadebiutował 26 września 2021 roku w meczu 7 kolejki PHL. Dotychczas w sosnowieckich barwach rozegrał 24 mecze.