Działacze hokejowego Zagłębia Sosnowiec zaczęli budować skład na nowy sezon. Z kim podpisano już kontrakty?

W nadchodzącym sezonie drużynę Zagłębia Sosnowiec nadal będą prowadzić Grzegorz Klich i Marcin Kozłowski. Obaj trenerzy otrzymali propozycję przedłużenia współpracy o kolejny sezon i zgodnie parafowali umowy. W poprzednim sezonie Klich debiutował na ławce trenerskiej Zagłębia jako pierwszy szkoleniowiec. Zastąpił na tym stanowisku Kozłowskiego, który wcześniej prowadził zespół z Sosnowca przez trzy sezony (jeden w pierwszej lidze i dwa w ekstralidze).

Hokeiści, Zawodnicy
Nowe kontrakty w hokejowym Zagłębiu Sosnowiec – fot. Sławomir Bomba

Z kim przedłużono kontrakty?

W przyszłym sezonie Polskiej Hokej Ligi w barwach Zagłębia na pewno wystąpią Michał Czernik i Michał Naróg, którzy związali się rocznymi umowami. Dwuletnie kontrakty podpisali natomiast Marcel Kotuła i Szymon Luszniak. Oprócz Naroga, który dołączył do sosnowiczan z Lotos PKH Gdańsk wszyscy pozostali zawodnicy to wychowankowie sosnowieckiego klubu.

Zawodnik, hokeista
Aleksandr Wasiljew przedłużył kontrakt w hokejowym Zagłębiu Sosnowiec – fot. Sławomir Bomba

Dwuletni kontrakt podpisał również Aleksandr Wasiljew. Rosyjski napastnik dołączył do Zagłębia w grudniu zeszłego roku i w 12 meczach zdobył 5 bramek oraz zanotował 13 asyst.

Z klubem ze Stadionu Zimowego żegna się Rusłan Baszyrow, który wybrał ofertę aktualnych mistrzów Polski – JKH GKS Jastrzębie. Rosjanin W 36 meczach zdobył 41 punktów za 16 goli i 25 asyst.

PRZECZYTAJ KONIECZNIE:

Koniec sezonu dla hokejowego Zagłębia Sosnowiec

FOTO: Sławomir Bomba