Pochodząca z Czeladzi, Jowita Przystał wystąpi w „Strictly Come Dancing”, brytyjskiej wersji „Tańca z gwiazdami”. To nie pierwszy sukces na jej koncie.

Jowita Przystał jest 26-letnią tancerką, która pochodzi z Czeladzi. Tańcem zajmuje się od dziecka, naukę tańca rozpoczęła mając 6 lat. Na początku próbowała wielu gatunków, specjalizuje się w tańcach latynoamerykańskich i standardowych. Ma na swoim koncie wiele sukcesów, jest mistrzynią Polish Open Latin 2014.

W Polsce brała udział w „You Can Dance” oraz „Mam talent!”. Jest też dobrze znana widzom na wyspach. W ubiegłym roku zwyciężyła w prestiżowym programie „The Greatest Dancer”, emitowanym na antenie BBC One, a wkrótce wystąpi w kolejnym znanym formacie – „Strictly Come Dancing”, brytyjskiej wersji „Tańca z gwiazdami”.

– To jest spełnienie mojego największego marzenia. Żadne słowa nie mogą opisać tego, jak się teraz czuję. Wciąż się szczypię, aby sprawdzić, czy to prawda, ale jestem bardzo podekscytowana, że dołączam do rodziny „Strictly Come Dancing” i nie mogę się już doczekać, aby zostawić całe moje serce i duszę na tym parkiecie – napisała Jowita Przystał.