W tym roku stolica Zagłębia Dąbrowskiego świętuje swoje 115. urodziny. Głównym wydarzeniem będzie koncert Piotra Rubika.

Za nami muzyczne święto w stolicy Zagłębia Dąbrowskiego. To jednak nie koniec atrakcji. 11 czerwca Sosnowiec będzie świętować 115. rocznicę nadania praw miejskich. Tego dnia na placu Papieskim odbędą się główne uroczystości.

Jak przyznają urzędnicy, miejsce to wybrano nieprzypadkowo. W tym roku przypada bowiem 25. rocznica powstania diecezji sosnowieckiej.

– Pamiętajmy też, że czerwiec to oczywiście miesiąc, w którym w 1999 roku, a więc już osiemnaście lat temu, z wiernymi spotkał się na placu Papieskim ojciec święty Jan Paweł II – powiedział Arkadiusz Chęciński, prezydent Sosnowca.

Głównym wydarzeniem obchodów będzie koncert „Santo Subito” Piotra Rubika, który rozpocznie się około godz. 20.00 na placu Papieskim w Sosnowcu. Wcześniej odprawiona zostanie także msza święta.

Koncert „Santo Subito” opowiada o życiu Jana Pawła II. W projekcie udział biorą młodzi solowi wykonawcy wzbogaceni o orkiestrę symfoniczną i chór. Autorem libretta jest znany sosnowiczanin Jacek Cygan.

11 czerwca na placu przy ul. Gwiezdnej odbędzie się także festiwal organizacji pozarządowych.

– Jest to wydarzenie, które na stałe wpisało się już w kalendarz imprez organizowanych w naszym mieście. Każda z biorących udział w festiwalu organizacji przygotuje na ten dzień ciekawe zajęcia, warsztaty i konkursy tak, aby pokazać się z jak najlepszej strony – przekazał prezydent Arkadiusz Chęciński. – Będzie to również doskonała okazja do tego, aby w atmosferze dobrej zabawy poznać się nawzajem – dodał.

W ubiegłym roku w festiwalu udział wzięło prawie czterdzieści organizacji pozarządowych. Według zapewnień organizatora, w tym roku ma ich być blisko pięćdziesiąt. Początek o godz. 11.00.