Sosnowieccy policjanci zatrzymali 49-letniego mężczyznę, który od kilku lat psychicznie i fizycznie znęcał się nad swoją żoną, a także kierował groźby karalne pobicia i uszkodzenia ciała pod adresem swojej córki.

Interweniujący, w jednym z mieszkań w centrum Sosnowca, funkcjonariusze zastali kobietę oraz nietrzeźwego mężczyznę, męża zgłaszającej. Kobieta oświadczyła, iż mąż będąc pod wpływem alkoholu, wszczynał awanturę. Policjanci natychmiast odizolowali nietrzeźwego mężczyznę od pokrzywdzonej, umieszczając 49-latka w policyjnej izbie wytrzeźwień.

Po wyjściu z izby wytrzeźwień mężczyzna ponownie udał się pod adres zamieszkania, gdzie po upływie kilku dni wszczął kolejną awanturę, w trakcie której groził żonie, iż wyrzuci ją z okna wieżowca. Pokrzywdzona zgłosiła się na policję składając stosowne zawiadomienie o przestępstwie dotyczące znęcania psychicznego oraz fizycznego przez męża nad jej osobą. Sprawcę zatrzymano.

Podjęto szereg czynności, dzięki którym zebrano dowody wystarczające do tego, by przedstawić sprawcy zarzut znęcania psychicznego i fizycznego nad swoją małżonką. Dodatkowo, po przesłuchaniu córki zatrzymanego, ustalono że w marcu 2017 roku ojciec kierował pod jej adresem groźby karalne pobicia oraz uszkodzenia ciała.

Na wniosek policji oraz Prokuratury Rejonowej Sosnowiec Południe w Sosnowcu wystąpiono do Sądu Rejonowego w Sosnowcu o zastosowanie wobec agresywnego męża i ojca najostrzejszego środka zapobiegawczego w postaci tymczasowego aresztowania. Sąd przychylił się do wniosku, wydając stosowne postanowienie. Teraz sprawcy znęcania oraz gróźb karalnych grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności.