6 września wejdą w życie zmiany w funkcjonowaniu komunikacji tramwajowej i autobusowej na terenie Zagłębia. Utrudnienia związane są z kolejnym etapem przebudowy torowiska tramwajowego wzdłuż ulicy Andersa w Sosnowcu.

W najbliższym czasie demontowany będzie pozostały tor wzdłuż ulicy Andersa w Sosnowcu. W związku z tym na pasażerów komunikacji miejskiej czekają spore zmiany. Od poniedziałku linia nr 24 zostanie zawieszona, linia nr 26 będzie kursowała na trasie Pogoń Akademiki – Konstantynów Okrzei, a linia 27 będzie kursowała na trasie Osiedle Zamkowe Pętla – Konstantynów Okrzei.

W celu minimalizacji utrudnień związanych ze zmianą trasy linii tramwajowej 26 uruchomiona zostanie linia 926 kursująca na trasie Mysłowice Poczta – Sosnowiec Urząd Miasta, natomiast w związku ze zmianami na linii nr 27 uruchomione zostaną dodatkowe kursy linii 34 (oznaczone w rozkładach jako linia 34) wykonywane na trasie wariantowej Sosnowiec Urząd Miasta – Kazimierz Górniczy Kopalnia.

Zmiany dotyczą także komunikacji autobusowej – zmiana rozkładu jazdy linii 26 polegająca na ograniczeniu kursowania w dni robocze, linia 28 w soboty będzie kursowała według niedzielnego rozkładu jazdy, zmiana rozkładu jazdy linii 34 polegająca na ograniczeniu kursowania po stałej trasie w niedzielę, linia 35 w niedziele będzie kursowała według sobotniego rozkładu jazdy.

Zmiany wprowadzone zostaną także na linii 40, będą polegać na ograniczeniu kursowania w dni robocze i w soboty, zmiana rozkładu jazdy linii 61 polegająca na ograniczeniu liczby kursów w niedzielę oraz wprowadzeniu rozkładów na dni robocze nieszkolne (w dni robocze), zmiana rozkładu jazdy linii 88 polegająca na ograniczeniu kursowania w dni robocze oraz wdrożeniu niedzielnego rozkładu jazdy na soboty, a linia 100 w soboty będzie kursowała według niedzielnego rozkładu jazdy.

Ponadto, na linii nr 116 ograniczone zostanie kursowanie w dni robocze, na linii 150 w dni robocze oraz niedziele, na linii 616 w dni robocze, na linii 622 w niedzielę, na linii 690 w dni robocze i soboty. Dodatkowo zawieszona zostanie linia nr 818, 928 i 935 w soboty.

CZYTAJ TAKŻE:

Rusza oczekiwany od lat remont ulicy Andersa. Na kierowców czekają utrudnienia