W środę, 25 kwietnia rozpoczyna się długo wyczekiwany przez kierowców remont ulicy Andersa w Sosnowcu.

Inwestycja jest realizowana w systemie zaprojektuj i wybuduj. Duże zmiany czekają główną nitkę ulicy Andersa, która biegnie od skrzyżowania z ul. 11 Listopada w Dańdówce, aż do ronda Ludwik.

– W niektórych miejscach jezdnia zostanie poszerzona nawet o metr, prawie na każdym skrzyżowaniu pojawią się lewoskręty, co pozwoli na bezpieczny zjazd z drogi, nie blokując przy tym ruchu główną ulicą – wyjaśnia Rafał Łysy, rzecznik prasowy sosnowieckiego magistratu.

Od środy, Od 25 kwietnia drogowcy zajmą się odcinkiem ulicy od ronda Ludwik do skrzyżowania z ulicą Andersa-boczna. W pierwszej fazie robót wykonawca skupi się na wymianie krawężników po obu stronach jezdni.

Andersa Sosnowiec objazd - fot. UM Sosnowiec
Andersa Sosnowiec objazd – fot. UM Sosnowiec

Dodatkowo, na całej długości drogi pojawią się zatoki autobusowe, których w tej chwili nie ma. – Rozwiązanie to zagwarantuje możliwość ominięcia autobusu bez konieczności zjazdu na przeciwległy pas – dodaje Rafał Łysy.

Jak dodają urzędnicy, przebudowa obejmuje także kontynuację budowy ścieżki rowerowej oraz nowych chodników. W czasie prac droga będzie zwężona ale ruch w obu kierunkach będzie się odbywał normalnie.

W kolejnych miesiącach planowana jest przebudowa ulicy Andersa-bocznej oraz 11 Listopada. Zakończenie całej inwestycji, wartej 9,4 mln złotych, planowane jest pod koniec 2018 roku.

CZYTAJ TAKŻE:

Uwaga kierowcy! Będą utrudnienia na rondzie