Jaworzniccy policjanci wyjaśniają okoliczności wypadku, do którego doszło 13 listopada na ul. Grunwaldzkiej. Kierująca toyotą, 26-letnia kobieta, potrącił na przejściu dla pieszych 70-latka. Trwają ustalenia tożsamości potrąconego mężczyzny.

W środę, 13 listopada, o godzinie 18.00 dyżurny Komendy Miejskiej Policji w Jaworznie otrzymał zgłoszenie o zdarzeniu drogowym, do którego doszło na ulicy Grunwaldzkiej w centrum Jaworzna. Na miejsce natychmiast został skierowany policyjny patrol.

Ze wstępnych ustaleń wynika, iż kierująca samochodem marki toyota avensis, 26-letnia mieszkanka Chrzanowa, jadąc ulicą Grunwaldzką w kierunku Chrzanowa, potrącił na oznakowanym przejściu dla pieszych prawidłowo przechodzącego 70-letniego mężczyznę. Na miejsce została wezwana załoga pogotowia ratunkowego, która przewiozła mężczyznę do szpitala. Badanie trzeźwości kierującej nie wykazało w jej organizmie alkoholu – przekazał asp. sztab. Michał Nowak z Komendy Miejskiej Policji w Jaworznie.

Szczegółowe okoliczności zdarzenia wyjaśniają policjanci ustalają również tożsamość potrąconego mężczyzny, ponieważ nie posiadał przy sobie żadnych dokumentów. Za rażące naruszenie przepisów i stworzenia zagrożenia dla pieszego, mundurowi zatrzymali 26-letniej kobiecie prawo jazdy.

Potrącił nastolatkę

Przypomnijmy, że to już kolejne potrącenie na przejściu dla pieszych w ciągu kilku ostatnich dni. 12 listopada ok. godz. 17.00 doszło do zdarzenia drogowego na ulicy Krakowskiej.

Na oznakowanym przejściu dla pieszych została potrącona 15-latka. – Ze wstępnych ustaleń wynika, że 53-letni kierujący jechał ulicą Krakowską, w kierunku Chrzanowa. W dzielnicy Byczyna podczas manewru omijania pojazdu, który jechał w tym samym kierunku, lecz zatrzymał się przed przejściem dla pieszych, aby udzielić pierwszeństwa pieszej, doszło do potrącenia. Dziewczyna w stanie ciężkim została przewieziona do szpitala. Kierowca w chwili zdarzenia był trzeźwy. Za rażące naruszenie przepisów i stworzenia zagrożenia dla pieszej, mundurowi zatrzymali 53-latkowi prawo jazdy – wyjaśnia rzecznik prasowy jaworznickiej komendy.

Policjanci z Jaworzna apelują do wszystkich uczestników ruchu drogowego o wzmożoną ostrożność.