Bartosz Zawadzki szlifuje formę przed Mistrzostwami Świata w Abu Dhabi. – Jestem dobrej myśli i lecę po wygraną – zapowiada młody sosnowiczanin.

W miniony weekend Bartosz Zawadzki z Sosnowca wziął udział w Mistrzostwach Polski Ne-Waza w Sochaczewie. – Mistrzostwa Polski Ne-Waza to zawody wręcz obowiązkowe dla kadrowiczów, którzy chcą utrzymać swoją pozycję. Staram się nie zaniedbywać zawodów związkowych i godnie reprezentować Polskę – przekazał sosnowiczanin.

W Sochaczewie Bartosz Zawadzki stoczył dwie wymagające walki i wywalczył złoty medal. – Start ten cieszy mnie szczególnie, bo w końcu zrewanżowałem się trenerowi kadry – dodaje zawodnik Gracie Barra Sosnowiec.

To już kolejny medal młodego sosnowiczanina. Przypomnijmy, że w tym roku sięgnął on już m.in. po złoto w Moskwie, dwa złota i srebro w Amsterdamie, złoto na Mistrzostwach Polskich w Luboniu oraz oraz dwa srebra na Abu Dhabi Grand Slam w Londynie i ACB JJ European Open Championship w Warszawie, a także srebro na Mistrzostwach Europy w Rzymie.

Zawody w Sochaczewie były ostatnim przystankiem przed Mistrzostwami Świata w Abu Dhabi, które odbędą się 24-28 kwietnia. – W ostatni tydzień przed mistrzostwami staram się nie robić żadnych wymagających treningów. Przez cały rok ciężko pracowałem, dlatego jestem dobrej myśli i lecę tam z nastawieniem na wygraną – podkreśla Bartosz Zawadzki.