Bartosz Zawadzki po raz kolejny błysnął formą. Młody sosnowiczanin wywalczył dwa złote medale za XV Mistrzostwach Polski BJJ w Katowicach.

9 i 10 listopada w Katowicach odbyły się XV Mistrzostwa Polski BJJ, w których w sumie udział wzięło 1751 zawodników. Znakomicie poradził sobie Bartosz Zawadzki, który wywalczył dwa złote medale.

– Mistrzostwa Polski BJJ to najbardziej wyczekiwana impreza dla każdego trenującego jiu jitsu w Polsce. Nie bez przyczyny. Jest to najstarsza i najbardziej prestiżowa impreza BJJ w kraju. Był to mój chyba siódmy występ. Początki nie było dla mnie szczęśliwe, gdyż cztery występy z z rzędu przegrałem. W tym roku po raz trzeci zdobyłem tytuł Mistrza Polski, w tym tytuł bez podziały na wagi – powiedział nam Bartosz Zawadzki.

Ogromny sukces Bartosza Zawadzkiego - fot. arch. prywatne
Ogromny sukces Bartosza Zawadzkiego – fot. arch. prywatne

Zawodnik z Sosnowca stoczył trzy walki w kategorii 100,5 kg i trzy walki w kategorii OPEN. – Cztery z nich skończyłem przed czasem. Jest to wynik, który wywołuje ogromną satysfakcję, jednak nie można osiadać na laurach, gdyż już za tydzień czekają mnie Mistrzostwa Świata w Abu Dhabi, gdzie razem z kadrą będziemy walczyć o jak najlepszy wynik dla Polski – dodaje Bartosz Zawadzki.