Bartosz Zawadzki znów pokazał klasę i wywalczył medal. Tym razem młody sosnowiczanin zdobył srebro na ME w Rzymie.

W miniony weekend Bartosz Zawadzki z Sosnowca wziął udział w zawodach w Rzymie. – Są to cykliczne zawody, na których startuję od trzech lat. Turniej odbywa się w formule gi i no-gi – wyjaśnia Bartosz Zawadzki.

W ubiegłym roku zawodnik Gracie Barra Sosnowiec po czterech walkach wygrał swoją kategorię i doznał kontuzji w zmaganiach bez kimon. – Tym razem niestety również miałem pecha. Podczas finałowej walki w kimonach strzeliło mi kolano, co niestety dyskwalifikowało mnie z kategorii no-gi – przekazał.

Ostatecznie po trzech walkach Bartosz Zawadzki wywalczył srebrny medal.

To już kolejny medal młodego sosnowiczanina. W tym roku sięgnął on już m.in. po złoto w Moskwie, dwa złota i srebro w Amsterdamie, złoto na Mistrzostwach Polskich w Luboniu oraz dwa srebra na Abu Dhabi Grand Slam w Londynie i ACB JJ European Open Championship w Warszawie.

Teraz przed Bartoszem Zawadzkim kolejny ważny turniej. – Potrzebuję trochę odpocząć przed finałami w Abu Dhabi, które odbywają się w kwietniu. Ciągłe starty i podróże potrafią mocno wymęczyć i w Rzymie już odczułem zmęczenie organizmu – przyznaje.

Skomentuj przez Facebook

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here