W Sławkowie uruchomiono klub dziecięcy. W „Maluszkowie” pojawiły się już pierwsze dzieci.

W budynku byłej biblioteki przy ulicy PCK w Sławkowie powstał klub dziecięcy „Maluszkowo”. Miasto na ten cel pozyskało prawie 430 tys. złotych dofinansowania ze środków Ministerstwa Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej w ramach programu „Maluch+”, a także 70 tys. zł z Górnośląsko-Zagłębiowskiej Metropolii.

Uzyskane środki pozwoliły na pokrycie większości kosztów generalnego remontu i przystosowanie go do nowej funkcji. – Pomysł utworzenia klubu malucha często przewijał się w moich rozmowach z mieszkańcami. Faktycznie, takiego miejsca w Sławkowie dotychczas brakowało – mówił w zeszłym roku Rafał Adamczyk, burmistrz Sławkowa.

Resztę środków koniecznych do uruchomienia klubu dołożyło miasto. Klub jest odpowiednio wyposażony w meble, dziecięce leżaki, zabawki oraz sprzęt RTV i AGD. Miasto przeznaczyło ponad 80 tys. złotych na wyposażenie wnętrza, które jest kolorowe i bezpieczne dla maluchów.

Zgodnie z wymogami projektu, w klubie malucha opiekę znajdą dzieci od pierwszego do trzeciego roku życia. – Jestem przekonany, że znajdą tutaj profesjonalną i troskliwą opiekę – podkreśla burmistrz.

Klub ma wspierać rodziców w opiece i wychowaniu najmłodszych, ale przede wszystkim zapewnić dziecku możliwość rozwoju poprzez zabawę w czasie, gdy rodzice ze względów zawodowych nie będą mogli sprawować jej osobiście.