W poniedziałek, 17 maja ruszyła rekrutacja do Żłobka Miejskiego oraz Klubów Dziecięcych. Po raz pierwszy nabór będzie prowadzony elektronicznie.

Nabór dotyczy wszystkich oddziałów żłobka i klubów dziecięcych działających na terenie miasta. W skład Zespołu Żłobka i Klubów Dziecięcych w Sosnowcu wchodzi obecnie 8 oddziałów żłobka oraz 2 kluby dziecięce. Warto również podkreślić, że tym roku po raz pierwszy nabór będzie prowadzony także do oddziału na Maczkach, który zapewni opiekę 60 dzieciakom. Żłobek oferuje opiekę nad dziećmi w wieku od ukończenia 20 tygodnia do 3 lat w warunkach zbliżonych do warunków domowych.

Komfortowe warunki dla najmłodszych

W celu zapewnienia jak najlepszych warunków podopiecznym wszystkie oddziały żłobka i kluby dziecięce dysponują wyposażeniem dostosowanym do wieku oraz wzrostu dzieci. Każda grupa żłobkowa ma do swojej dyspozycji bawialnię, jadalnię oraz łazienkę i przytulną sypialnię. Wszystkie oddziały żłobka mają do dyspozycji ogrody wraz z urządzeniami do zabawy. Gdy tylko pozwala na to pogoda dzieci korzystają z zabawy na świeżym powietrzu.

Troskliwą opiekę i pielęgnację zapewnia dzieciom doświadczony i wykwalifikowany personel, który dba o bezpieczeństwo i wszechstronny rozwój swoich podopiecznych. Każdy z oddziałów żłobka posiada własną kuchnię, a przygotowywane w nich posiłki uwzględniają obowiązujące normy i zalecenia żywieniowe.

Rozwój miejskich żłobków

Dzięki dofinansowaniu z rządowego programu „Maluch +”, na przestrzeni ostatnich kilku lat na terenie Sosnowca uruchomiono nowe miejsca opieki nad dziećmi do lat 3 poprzez stworzenie nowych oddziałów lub też poszerzenie liczby miejsc w oddziałach już istniejących. Środki finansowe pozwoliły także na doposażenie istniejących oddziałów. Aktualnie liczba miejsc w Zespole Żłobka i Klubów Dziecięcych wynosi 478.

System elektronicznego naboru będzie dostępny do 28 maja do godz. 16.00. – Wychodzimy w ten sposób na przeciw prośbom rodzicom, którzy sygnalizowali takie potrzeby. Pamiętajmy, że nie decyduje kolejność zgłoszeń. Zapisy trwają do 28 maja – podkreśla Arkadiusz Chęciński, prezydent Sosnowca.