Sławków otrzyma blisko 430 tys. złotych dofinansowania na utworzenie klubu dziecięcego. Miasto znalazło się w gronie samorządów zakwalifikowanych do udziału w projekcie „Maluch+”.

Środki pozwolą na pokrycie większości kosztów generalnego remontu byłego budynku biblioteki na osiedlu PCK i przystosowanie go do nowej funkcji. Do końca roku przeprowadzona będzie termomodernizacja obiektu. Przebudowane zostaną ściany, wymieniona stolarka okienna i przyłączone media. Wyremontowane mają być również zewnętrzne schody. Całość inwestycji kosztować ma ponad 537 tys. złotych.

– Pomysł utworzenia klubu malucha często ostatnio przewija się w moich rozmowach z mieszkańcami. Faktycznie, takiego miejsca w Sławkowie dotychczas brakowało – mówi Rafał Adamczyk, burmistrz Sławkowa.

Klub malucha będzie też odpowiednio wyposażony. Znajdą się tu niezbędne meble, w tym łóżeczka, zabawki, sprzęt RTV i AGD. Zgodnie z wymogami projektu, w klubie malucha opiekę znajdą dzieci do trzeciego roku życia. Klub ma wspierać rodziców w opiece i wychowaniu najmłodszych, ale przede wszystkim zapewnić dziecku możliwość rozwoju poprzez zabawę w czasie, gdy rodzice ze względów zawodowych nie będą mogli sprawować jej osobiście.

– Dzięki środkom z ministerstwa stworzymy w Sławkowie nową i oczekiwaną przez rodziców ofertę opiekuńczo-wychowawczą dla najmłodszych mieszkańców. Chcemy, by klub rozpoczął działalność w pierwszym kwartale 2020 roku – zapowiada burmistrz miasta.

Prace powinny zakończyć się w grudniu. Do tego czasu opracowany zostanie również regulamin funkcjonowania klubu malucha i ustalone zasady naboru.