Dąbrowscy policjanci zatrzymali 35-letniego mieszkańca Siewierza, który zdecydował się na jazdę pomimo zakazu prowadzenia pojazdów. Okazało się także, że mężczyzna był pijany.

Do zdarzenia doszło 28 lipca. W godzinach wieczornych patrolujący okolice centrum Dąbrowy Górniczej stróże prawa zauważyli samochód marki renault laguna, którego kierujący sprawiał wrażenie nietrzeźwego.

Mundurowi zatrzymali pojazd, a ich podejrzenia były słuszne. W organizmie kierowcy były ponad 2 promile alkoholu. – Okazało się również, że 35-letni mieszkaniec Siewierza posiada dożywotni zakaz prowadzenia pojazdów oraz jest poszukiwany celem odbycia kary pozbawienia wolności w wymiarze 1 roku 8 miesięcy – przekazał mł. asp. Bartłomiej Osmólski z Komendy Miejskiej Policji w Dąbrowie Górniczej.

35-latek został zatrzymany. Usłyszy on zarzut niestosowania się do zakazu prowadzenia pojazdów oraz kierowanie nim będąc w stanie nietrzeźwości. – Za pierwsze przestępstwo grozi kara pozbawienia wolności do lat 5, natomiast za drugie – kara pozbawienia wolności do 2 lat. Na wyrok sadu poczeka za kratami zakładu karnego, gdzie został doprowadzony po wytrzeźwieniu – wyjaśnia Bartłomiej Osmólski.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here