Trwa dodatkowa rekrutacja do projektu wspierającego rodziców najmłodszych dzieci w zatrudnieniu niani. W ramach programu rodzice otrzymają do 1500 złotych.

Trwa nabór do projektu pn. „Mogę wszystko – projekt godzenia ról społecznych z zawodowymi – II edycja w zakresie refundacji wynagrodzenia niań”. Dzięki przedsięwzięciu, miasto zapewnia wsparcie w postaci refundacji kosztów wynagrodzenia niani do 1500 złotych.

Projekt skierowany jest do rodziców wychowujących dzieci w wieku od 20 tygodnia życia do lat 3, którzy chcieliby zatrudnić opiekunkę dla swojej pociechy i współfinansowany jest przez Unię Europejską ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego.

Planowana jest refundacja 6 umów uaktywniających (6 uczestników projektu). Refundacja udzielana będzie na umowy zawarte od dnia 1 listopada do 30 kwietnia 2020 roku w wysokości do 1500 zł miesięcznie. Swoje zgłoszenia można składać do 25 października.

– Ubiegłoroczna edycja cieszyła się ogromnym zainteresowaniem, a z naszego pomysłu korzystają teraz inne miasta. To naprawdę dobrze się sprawdziło – komentuje Arkadiusz Chęciński, prezydent Sosnowca.

Osoby, którym nie uda się zakwalifikować do programu, mogą skorzystać z usług Klubu Dziecięcego, znajdującego się przy ulicy Targowej 18, gdzie najmłodsi objęci opieką otrzymają wyżywienie oraz opiekę prowadzoną przez wykwalifikowane opiekunki w wymiarze do 5 godzin dziennie względem każdego dziecka.

Oba projekty mają na celu ułatwienie rodzicom powrotu na rynek pracy po przerwie związanej z urodzeniem dziecka.

Skomentuj przez Facebook

1 KOMENTARZ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here