Szkoła Podstawowa nr 9 im. Marii Dąbrowskiej w Zawierciu nadal będzie mieć klasę sportową. Podpisano umowę o dalszej współpracy z Wartą Zawiercie.

Porozumienie podpisali dyrektorka SP nr 9 Dorota Pytlik oraz prezes klubu Sebastian Mularczyk. W spotkaniu uczestniczyli także prezydent Zawiercia Łukasz Konarski, jego zastępczyni Małgorzata Benc, trener Warty Robert Majchrzak oraz uczniowie.

Jest to zarazem koniec ciągnącego się od kilku miesięcy konfliktu w tej sprawie. Rodzice uczniów uczęszczających do klasy sportowej skarżyli się, że muszą płacić klubowi za zajęcia, które powinny być bezpłatne w ramach edukacji szkolnej.

Klasa sportowa w SP nr 9 została założona w 2017 roku. Dodatkowe opłaty pojawiły się dwa lata później, gdy zmienił się regulamin dotyczący pobierania składek członkowskich. Konflikt mógł doprowadzić do zamknięcia klasy wraz z nowym rokiem szkolnym.

Na szczęście dla uczniów doszło do porozumienia. Będą oni mieli rozszerzony plan lekcji. Poza podstawowymi lekcjami wychowania fizycznego w klasie sportowej będą mieli dodatkowe sześć godzin zajęć, którymi będą treningi z trenerem klubowym. Będą one wpisane w plan zajęć. Dzięki temu rodzice nie będą zmuszeni dowozić dzieci popołudniami.