Prezydent Zawiercia, Łukasz Konarski powołał Małgorzatę Benc na stanowisko zastępcy. To osoba doskonale znana nie tylko z działalności samorządowej, ale także związkowej.

Małgorzata Benc od 2002 roku, przez trzy kadencje, była radną Rady Miejskiej w Zawierciu. Zajmowała się sprawami organizacyjnymi (m.in. opracowaniem jednolitego, spójnego Statutu Miasta) oraz gospodarczymi i budżetowymi – jako wiceprzewodnicząca Komisji Rewizyjnej. Przez niemal 2 lata przewodniczyła Radzie Powiatu Zawierciańskiego.

– Dziękuję prezydentowi Łukaszowi Konarskiemu za zaufanie. Wierzę w jego projekt i będę przekonywała mieszkańców oraz radnych Rady Miejskiej, by również uwierzyli – powiedziała Małgorzata Benc, zastępca prezydenta. – Moim celem jest dbanie o to, by Zawiercie stało się miastem przyjaznym dla mieszkańców, a przy tym zapewniającym bezpieczeństwo oraz szansę na dobrą pracę, wypoczynek i rozwój. Musimy wsłuchiwać się w głos młodych, ale nie możemy zapominać również o osobach, które żyją w Zawierciu przez całe swoje życie. Chcę, by mieszkańcy byli dumni ze swojego miasta – dodała.

Małgorzata Benc od 1998 roku była również kierownikiem Biura Terenowego Zarządu Regionu Śląsko-Dąbrowskiego NSZZ Solidarność, a od 2002 roku członkiem Zarządu Regionu Śląsko-Dąbrowskiej Solidarności. Wielokrotnie walczyła o prawa pracowników zakładów pracy w Zawierciu.

– Małgorzatę Benc znam od 20 lat i odkąd pamiętam pracuje na rzecz Zawiercia. Mam nadzieję, że ta energia, którą ma w sobie, będzie nas wszystkich napędzać do kolejnych działań dla dobra miasta – podkreśla  Łukasz Konarski, prezydent Zawiercia. – Liczę również na dalszą bardzo dobrą współpracę ze starostą zawierciańskim oraz posłami z naszego okręgu, by nasze miasto zmieniało się coraz szybciej, a efekty tych działań były widoczne na każdym kroku. Liczę na to, że mieszkańcy będą usatysfakcjonowani. Małgorzata Benc otrzyma odpowiedzialne zadania, ale jestem przekonany, że poradzi sobie z nimi bez problemu – dodaje.