PZPN poinformował, że mecze Fortuna 1 Ligi, przerwane z powodu pandemii koronawirusa, zostaną wznowione w okresie między 30 maja a 6 czerwca. Związek planuje w tym sezonie rozegrać wszystkie zaległe kolejki, a także mecze barażowe.

Departament Rozgrywek Krajowych PZPN wydał komunikat dotyczący dokończenie rywalizacji w Fortuna 1 Lidze oraz II lidze piłkarskiej. Związek zapowiedział wznowienie rywalizacji w okresie pomiędzy 30 maja a 6 czerwca. Zaznaczył też, że w planach jest rozegranie wszystkich kolejek, czyli od 23. do 34., a także meczów barażowych, z uwzględnieniem możliwości zakończenia obecnego sezonu po 30 czerwca 2020 roku.

Przypomnijmy, że dotychczas w pierwszej i drugiej lidze rozegrano po 22 z 34 kolejek. Na zapleczu ekstraklasy prowadzą z dorobkiem 43 punktów Podbeskidzie Bielsko-Biała i Warta Poznań. Zagłębie Sosnowiec plasuje się na dziewiątym miejscu (29 punktów). Natomiast w drugiej lidze liderem jest Widzew Łódź (47 punktów), który wyprzedza o pięć punktów Górnika Łęczna.

Wyznaczono także datę wznowienia rozgrywek o Puchar Polski. Tam odbyły się w marcu dwa spotkania ćwierćfinałowe: GKS Tychy – Cracovia (1:2 po dogrywce) oraz Lechia Gdańsk – Piast Gliwice (2:1). Nie rozegrano jeszcze meczów Stali Mielec z Lechem Poznań i Miedzi Legnica z Legią Warszawa.

Zaległe mecze 1/4 finału Totolotek Pucharu Polski na szczeblu centralnym w sezonie 2019/2020 zostaną rozegrane 27 maja 2020 roku. Po ich rozegraniu zostaną ustalone terminy meczów 1/2 finału i finału.

Na razie nie jest znany termin wznowienia rozgrywek m.in. w niższych ligach – od trzeciej w dół. – Wszystkie mecze III ligi i pozostałych klas rozgrywkowych piłki nożnej i futsalu, kobiet oraz mężczyzn, wszystkich kategorii wiekowych, zostają odwołane do 11 maja 2020 roku włącznie – czytamy w komunikacie PZPN.

Nie wyznaczono także daty wznowienia rozgrywek PKO BP Ekstraklasy, ale coraz częściej wymienia się termin na przełomie maja i czerwca.

PRZECZYTAJ KONIECZNIE:

Piłkarze Zagłębia Sosnowiec przeszli testy motoryczne