Kapela Folkowa Janicek w świątecznym wydaniu. Zobaczcie ich najnowszy teledysk

0
300

Zagłębiowska kapela folkowa Janicek sprawiła fanom świąteczny prezent i wypuściła do sieci swój nowy klip.

Niezwykły świąteczny teledysk „Jezusa Narodzonego” został zrealizowany podczas jarmarku bożonarodzeniowego w Katowicach. – W teledysku wykorzystano fragment kolędy „To już pora na Wigilię” Zbigniewa Preisnera oraz tradycyjną kolędę „Jezusa Narodzonego” – wyjaśnia Oskar Radwański.

Kapela Folkowa Janicek istnieje od 2013 roku i koncertuje głównie na terenie Zagłębia Dąbrowskiego oraz Jury Krakowsko-Częstochowskiej. W jej skład wchodzą zawodowi muzycy. Wśród nich jest skrzypek Oskar Radwański z Sosnowca, który pełni również funkcję menedżera zespołu, a także trębacz Tadeusz Pacan oraz klarnecista Zdzisław Święciak z Zawiercia. Są też muzycy z Piaseczna i Dąbrowy Górniczej.

– W naszym repertuarze znajdują się utwory góralskie, bałkańskie oraz klezmerskie. Janicki łączą w niezwykły sposób tradycyjne brzmienia muzyki ludowej z nutą rockową – opowiada Oskar Radwański.

W wakacje ukazał się ich singiel „Karczmareczka”. – Teledysk do „Karczmareczki” to singiel promujący najnowszy projekt muzyczny, w którym w niezwykle ciekawy sposób połączony zostaje klasyczny skład kapeli ludowej, zawierającej takie instrumenty, jak skrzypce, kontrabas, klarnet, trąbka oraz akordeon wraz z perkusją i gitarą elektryczną – mówił wtedy Oskar Radwański, menedżer zespołu.

Skomentuj przez Facebook

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here