Posłuchajcie Kapeli Folkowej Janicek. Gra w niej sosnowiczanin

2
974

Kapela Folkowa Janicek to wyjątkowy zespół muzyczny promujący polską oraz zagraniczną muzykę folkową. Właśnie ukazał się jej nowy teledysk.

Kapela Folkowa Janicek istnieje od 2013 roku i koncertuje głównie na terenie Zagłębia Dąbrowskiego oraz Jury Krakowsko-Częstochowskiej. W jej skład wchodzą zawodowi muzycy. Wśród nich jest skrzypek Oskar Radwański z Sosnowca, który pełni również funkcję menedżera zespołu, a także trębacz Tadeusz Pacan oraz klarnecista Zdzisław Święciak z Zawiercia. Są też muzycy z Piaseczna i Dąbrowy Górniczej.

– W naszym repertuarze znajdują się utwory góralskie, bałkańskie oraz klezmerskie. Janicki łączą w niezwykły sposób tradycyjne brzmienia muzyki ludowej z nutą rockową – opowiada Oskar Radwański.

Kapela Folkowa Janicek – fot. mat. pras.
Kapela Folkowa Janicek – fot. mat. pras.

Kapela promuje obecnie swój najnowszy singiel – „Karczmareczka”. – Teledysk do „Karczmareczki” to singiel promujący najnowszy projekt muzyczny, w którym w niezwykle ciekawy sposób połączony zostaje klasyczny skład kapeli ludowej, zawierającej takie instrumenty, jak skrzypce, kontrabas, klarnet, trąbka oraz akordeon wraz z perkusją i gitarą elektryczną – mówi menedżer zespołu.

Kapela Folkowa Janicek cieszy słuchaczy od lat. W tym roku grupa wystąpiła m.in. podczas 54. Tygodnia Kultury Beskidzkiej w Wiśle. Gdzie w najbliższym czasie zobaczymy zagłębiowską kapelę?

– W najbliższym czasie zagramy cztery koncerty. W najbliższą sobotę (5 sierpnia) wystąpimy w sosnowieckiej Arenie Mekintosz. Tydzień później będzie nas można posłuchać w Skarżycach, 19 sierpnia w Kroczycach w hotelu Ostaniec, a 26 sierpnia w Gliwicach – zaprasza Oskar Radwański.

Premiera najnowszej płyty kapeli planowana jest na przełom 2017/2018.

Kapela Folkowa Janicek – fot. mat. pras.
Kapela Folkowa Janicek – fot. mat. pras.

Skomentuj przez Facebook

2 KOMENTARZE

  1. […] W wakacje ukazał się ich singiel „Karczmareczka”. – Teledysk do „Karczmareczki” to singiel promujący najnowszy projekt muzyczny, w którym w niezwykle ciekawy sposób połączony zostaje klasyczny skład kapeli ludowej, zawierającej takie instrumenty, jak skrzypce, kontrabas, klarnet, trąbka oraz akordeon wraz z perkusją i gitarą elektryczną – mówił wtedy Oskar Radwański, menedżer zespołu. […]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here