W styczniu mają ruszyć prace związane z termomodernizacją hali widowiskowo-sportowej w Jaworznie. Inwestycją zajmie się katowicki Dombud.

W jaworznickim magistracie podpisano umowę na rozbudowę i termomodernizację hali widowiskowo-sportowej Miejskiego Centrum Kultury i Sportu, która znajduje się w ścisłym centrum miasta.

Prezydent Jaworzna Paweł Silbert - fot. UM Jaworzno
Prezydent Jaworzna Paweł Silbert – fot. UM Jaworzno

Zakres prac przewidzianych przez umowę jest naprawdę spory. Inwestycja obejmuje termomodernizację budynku hali wraz z zagospodarowaniem terenu oraz remontem instalacji i pozostałej infrastruktury technicznej.

– W zakres przedmiotu inwestycji wchodzi także rozbudowa budynku hali o dwa magazyny sprzętu sportowego. Na projektowane zagospodarowanie terenu składają się m.in. częściowa wymiana nawierzchni utwardzonych w bezpośrednim sąsiedztwie termomodernizowanego obiektu, wprowadzenie niewielkich zieleńców przy fragmentach elewacji oraz niezbędne instalacje związane z projektowaną iluminacją budynku – tłumaczy Andrzej Kramarz, kierownik referatu przygotowania i realizacji inwestycji w Wydziale Inwestycji Miejskich.

Hala widowiskowo-sportowa w Jaworznie - fot. mat. pras.
Hala widowiskowo-sportowa w Jaworznie – fot. mat. pras.

Za inwestycję odpowiedzialny jest katowicki Dombud. Wszystkie prace będą kosztować około 13,5 mln zł. Kosztowna inwestycja zostanie częściowo sfinansowana z unijnej dotacji. – Wartość dofinansowania wynosi ponad 5 mln zł – podkreślają urzędnicy. Termin zakończenia robót zaplanowano na 30 września 2018 r.

To nie koniec zmian w centrum miasta

Przebudowa hali to nie jedyne zmiany, jakie czekają nas w przyszłym roku w centrum tego miasta.

– Już wkrótce ruszamy z realizacją zaplanowanych i ważnych inwestycji w ścisłym centrum miasta. Dzięki temu nowe oblicze zyska hala widowiskowo-sportowa, powstanie także Miejskie Centrum Integracji Transportu, czyli zabudowany parking dla rowerów na Placu Górników, nowe centrum przesiadkowe oraz podziemny parking przy hali – wyjaśnia prezydent Paweł Silbert.

Hala widowiskowo-sportowa w Jaworznie - fot. mat. pras.
Hala widowiskowo-sportowa w Jaworznie – fot. mat. pras.

Prezydent Paweł Silbert jest przekonany, że przyszłoroczne inwestycje w centrum miasta przypadną do gustu mieszkańcom. – Chcemy zapewnić mieszkańcom wyższy komfort podróżowania i spędzania wolnego czasu. Jestem pewien, że dzięki innowacyjnym rozwiązaniom jaworznianie będą zadowoleni i dumni z tego jak rozwija się i zmienia nasze miasto – podkreśla włodarz Jaworzna.

Będzin Arena coraz bliżej. Przetarg na budowę ogłoszony