W środę, 15 maja odbędzie się debata otwarta kandydatów do Parlamentu Europejskiego, podczas której zaprezentują swoje wizje na temat Unii Europejskiej.

15 maja w Klubie Jana Kiepury, przy ulicy Będzińskiej 6 w Sosnowcu, o godz. 17:00 odbędzie się debarta otwarta kandydatów do Parlamentu Europejskiego. Debata organizowana jest przez uczniów IV Liceum Ogólnokształcące z Oddziałami Dwujęzycznymi im. Stanisława Staszica w Sosnowcu w ramach programu profrekwencyjnego „Młodzi Głosują +”.

Do udziału w debacie zostały zaproszone wszystkie komitety posiadające kandydatów w okręgu wyborczym nr. 11 (województwo śląskie). Głównym celem wydarzenia jest zwiększenie świadomości wyborców na temat wyborów do europarlamentu oraz partii w nich startujących. Wstęp na wydarzenie jest bezpłatny.

Debata składać będzie się z pięciu części. Pierwszym punktem spotkania będzie autoprezentacji kandydatów, programów macierzystych ugrupowań i swoich zamierzeń w razie uzyskania mandatu w PE. Następnie, kandydaci odpowiadać będą na trzy pytania przygotowane przez organizatorów: stosunek do wprowadzenia w Polsce euro, stosunek do dyrektywy transportowej oraz stosunek do dyrektywy w sprawie praw autorskich na jednolitym rynku cyfrowym (tzw. ACTA II). Na odpowiedź będą mieli po 2 minuty.

Po pytaniach od organizatorów, przyjdzie czas na pytania zadane przez kontrkandydatów, jedno lub dwa w zależności od ilości uczestniczących w debacie kandydatów oraz pytania do kandydatów od publiczności. Na koniec, kandydaci zaprezentują swoje wystąpienia końcowe.

Wybory do Parlamentu Europejskiego odbędą się w niedzielę, 26 maja. W okręgu numer 11 zagłosują wyborcy zamieszkujący województwo śląskie. Swój głos będzie można oddać na jednego z 70 kandydatów, z siedmiu komitetów.

3 KOMENTARZE

  1. Pewnie będzie Sekuła ale zdecydowanie wolę zagłosować na ślązaka bo gdybym miała głosować na nią to się boję że ręka by mi uschła.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here