Miś Uszatek został patronem Miejskiego Przedszkola nr 1 w Porębie. Na przygodach tego przyjaznego misia z przyklapniętym uszkiem wychowały się pokolenia.

Dyrekcja i Rada Rodziców z dumą czekali na ten moment. To właśnie oni kilka tygodni temu w liście do władz gminy zgłosili propozycję nowego patrona placówki. Na ten moment z niecierpliwością czekały przedszkolaki.

Miś Uszatek, przyjazny bohater serii przygód animowanych, które Telewizja Polska emitowała w latach 1975 -1986, zainspirowały przedstawicieli przedszkola do nazwania placówki jego imieniem. Zgodnie z ich prośbą, radni przychylili się do tej propozycji. Tym sposobem miejska placówka zyskała nowego patrona. Wydarzeniu towarzyszyła uroczysta gala.

Maluchy tańczyły, śpiewały, śmiały się od ucha do ucha. Śmiechu było jeszcze więcej, gdy pojawił się tort z Misiem Uszatkiem i świeczkami. Pokroił go burmistrz Poręby Ryszard Spyra. Podczas uroczystości odsłonięto również pamiątkową tablicę, a przewodnicząca Rady Miasta – Elżbieta Kołodziej – odczytała uchwalę o nadaniu przedszkolu imienia „Misia Uszatka”.

Miejskie Przedszkole nr 1 w Porębie im. Misia Uszatka - fot. UM Poręba
Miejskie Przedszkole nr 1 w Porębie im. Misia Uszatka – fot. UM Poręba

Uszatek daje dobry przykład

Jak dyrekcja placówki uzasadniała swój wybór? – Miś Uszatek jest postacią ponadczasową. Wychowało się na nim kilka pokoleń, tak więc jest bliski babciom, rodzicom oraz dzieciom. Dzięki swoim przygodom Miś pomaga wprowadzać dzieci w świat otaczającej przyrody, świat społeczny, uczy współdziałania w grupie, rozwiązywania dziecięcych problemów, rozbudza w dzieciach ciekawość świata” – w liście do władz gminy napisała dyrekcja i Rada Rodziców Przedszkola Miejskiego Nr 1 w Porębie im. Misia Uszatka.