Jaworzno po raz kolejny zostało laureatem prestiżowego konkursu Eco-Miasto. Zostało wyróżnione w kategorii gospodarka wodna.

Jaworzno, Kraków, Bydgoszcz, Aleksandrów Łódzki, Wrocław, Kędzierzyn-Koźle, Gdynia, Jarocin, Gdańsk oraz Polkowice – to laureaci 7. edycji konkursu Eco-Miasto. Miasta te nagrodzono w kategoriach gospodarka wodna, efektywność energetyczna, zieleń miejska, gospodarka odpadami oraz zrównoważona mobilność.

Jaworzno oraz Kraków zostały nagrodzone w kategorii gospodarka wodna. Oba miasta zostały docenione za kompleksowe podejście i różnorodność działań w zakresie gospodarki wodnej oraz na rzecz ograniczenia strat wody w sieci wodociągowej.

Przypomnijmy, że dla Jaworzna to już kolejna nagroda w tym konkursie. W 2017 roku miasto wygrało w kategorii mobilność zrównoważona.

Łącznie do tegorocznego konkursu zgłosiło się 59 miast z 14 województw. Przesłano 90 zgłoszeń (część w kilku kategoriach – red.), z czego ponad 60 proc. przesłały samorządy liczące mniej niż 100 tys. mieszkańców.