Pochodząca z Sosnowca wokalistka Marta Bijan po ponad dwuletniej przerwie powraca z nowym singlem „Lato smakuje”.

Nowy numer Marty Bijan pod tytułem „Lato smakuje” jest pierwszym od ponad dwóch lat wydanym przez artystkę autorskim utworem. Wraz z premierą piosenki, w sieci pojawił się klip, będący owocem współpracy wokalistki z Tomkiem Janusem, odpowiadającym za reżyserię oraz Tomkiem Wilczyńskim – autorem zdjęć.

„Lato smakuje” jest duszną opowieścią o niedoczekaniu. O lecie, które powinno smakować słońcem, a smakuje szaleństwem, brakiem powietrza i bezmierną tęsknotą – opowiada artystka.

Autorką tekstu i muzyki do ,,Lato smakuje” jest sama Marta Bijan, natomiast za produkcję muzyczną utworu odpowiada Haldor Grunberg, mający na swoim koncie współpracę z zespołami Mentor, Me And That Men czy grupą Behemoth.

Marta Bijan z Sosnowca to finalistka czwartej edycji programu X Factor (2014). W 2018 roku podpisała kontrakt z wytwórnią Sony Music Poland, w której wydała album „Melancholia”. Jednym z singli był wówczas utwór „Mówiłeś”, który w niespełna trzy miesiące po premierze osiągnął status Złotej Płyty.

Marta Bijan to wszechstronna artystka. Jest także pasjonatką kina. Ukończyła Warszawską Szkołę Filmową i wyreżyserowała krótkometrażowy horror „Luna”. W 2019 roku wydała tomik poezji „Kwiat wielu nocy”. W październiku ukaże się jej debiutancka powieść – „Melodia mgieł dziennych”.