Sosnowiecki radny Janusz Kubicki, który w zeszłym roku zrezygnował z kierowania klubem Platformy Obywatelskiej wystartuje z listy SLD.

O rezygnacji Janusza Kubickiego z kierowania sosnowieckim klubem radnych Platformy Obywatelskiej i zawieszeniu w nim członkostwa pisaliśmy w czerwcu 2017 roku. – Doskonale rozumiem, że polityka to gra zespołowa i wymaga kompromisów, a także lojalności. Takie też było moje dotychczasowe postępowanie. Kompromis ma jednak swoje granice i może prowadzić do kompromitacji – wyjaśniał wtedy Janusz Kubicki.

Kilka dni temu radny ogłosił, że wystartuje w październikowych wyborach samorządowych. Janusz Kubicki będzie kandydować do Rady Miasta z listy Sojuszu Lewicy Demokratycznej. – Ponad rok temu byłem prawie pewny, że jeżeli wystartuję w wyborach, to tylko z listy najbardziej mi ideowo. Uważam, że bez silnej lewicy w Polsce nie może być równowagi i dlatego przyjąłem propozycję sosnowieckiego Sojuszu Lewicy Demokratycznej – tłumaczy Janusz Kubicki.

Janusz Kubicki jest emerytowanym nauczycielem historii w IV Liceum Ogólnokształcącym im. Stanisława Staszica w Sosnowcu. Nie jest członkiem Platformy Obywatelskiej. W 2014 roku wystartował w wyborach samorządowych z list Platformy Obywatelskiej i mimo, że startował z ostatniego miejsca, udało mu się zdobyć mandat radnego. Zajął miejsce Joanny Sekuły, która pozostała dyrektorem MZZL.

Przypomnijmy, że tegoroczne wybory samorządowe odbędą się w niedzielę 21 października. Druga tura wyborów na wójtów, burmistrzów i prezydentów miast odbędzie się z kolei 4 listopada. Swój start w wyborach na prezydenta stolicy Zagłębia Dąbrowskiego zadeklarowało czterech kandydatów – obecny prezydent Arkadiusz Chęciński (PO) oraz radni: Renata Zmarzlińska-Kulik (Prawo i Sprawiedliwość), Tomasz Niedziela (SLD) i Karol Winiarski (Sosnowiczanie z Karolem Winiarskim).