Trwa budowa III odcinka ul. Technologicznej w Zawierciu. Obecnie rozpoczęły się już prace ziemne oraz budowa kanalizacji deszczowej i sanitarnej.

W ramach inwestycji, oprócz nowej nawierzchni wybudowane zostaną także chodniki, wjazdy indywidualne na posesje. Obecnie rozpoczęły się już prace ziemne oraz budowa kanalizacji deszczowej i sanitarnej.

Budowa 700-metrowego odcinka drogi, aż do skrzyżowania z ul. Myśliwską, ma zakończyć się w połowie przyszłego roku i będzie kosztowała ponad 3,2 mln zł. Na ten cel miasto uzyskało z Unii Europejskiej ponad 2 mln 300 tys. zł oraz blisko 700 tys. zł z budżetu państwa.

– Dzięki tej inwestycji nasi potencjalni inwestorzy uzyskają dostęp do 9 nowych działek. Poza tym, poprawimy dostęp do Strefy Aktywności Gospodarczej, umożliwiając bezpośredni dojazd z ulicy Myśliwskiej. Na pewno zwiększy to atrakcyjność strefy – podkreśla Katarzyna Mikuła, Dyrektor Agencji Rozwoju Zawiercia.

Warto zaznaczyć, że nowi inwestorzy są już zainteresowani zakupem działek. Kolejna inwestycja polega na poszerzeniu jezdni na początkowym odcinku od ul. Inwestycyjnej (515 metrów). Dzięki temu również ułatwiony zostanie dojazd do zakładów w Strefie Aktywności Gospodarczej. Powstaje też nowy chodnik.

Po przetargu okazało się, że inwestycja będzie kosztowała ponad 824 tys. zł brutto. Jest możliwa dzięki pozyskaniu przez miasto środków z Funduszu Dróg Samorządowych. Przetarg wygrała firma Usługi Remontowo-Budowlane „JURKOT” z Zawiercia.