W czwartek, 14 marca, ruszyła rekrutacja do miejskiego programu dofinansowania in vitro w Sosnowcu.

Od czwartku pary z Sosnowca mogą starać się o kwalifikację do miejskiego programu dofinansowania in vitro.

Na dofinansowanie przez sosnowiecki magistrat procedury in vitro będzie mogło liczyć 41 par. Na realizację programu miasto przeznaczyło w tym roku 200 tys. złotych. Dotąd z programu skorzystało kilkadziesiąt par, z których kilkanaście doczekało się dzieci.

Jak już pisaliśmy, sosnowiecki program dofinansowania metody in vitro zakłada pokrycie 80 proc. kosztów (łącznie nie więcej niż 5 tys. zł) co najmniej jednej procedury in vitro. Dofinansowanie obejmuje maksymalnie trzy zabiegi.

Kto może liczyć na dofinansowanie? – O wsparcie mogą się ubiegać pary (małżeństwa lub związki partnerskie), gdzie wiek kobiety mieści się w przedziale 23-40 lat, a jedna z osób od roku mieszka w Sosnowcu. Uczestnicy muszą mieć potwierdzenie przeprowadzenia pełnej diagnostyki przyczyn niepłodności, udokumentują potwierdzenie trwałego uszkodzenia uniemożliwiającego naturalną koncepcję lub też są po roku bezskutecznego leczenia zachowawczego lub chirurgicznego – wyjaśnia Anna Jedynak, pełnomocnik prezydenta ds. funduszy zewnętrznych oraz polityki społecznej i komunalnej.

Zgłoszeń należy dokonywać bezpośrednio w klinikach wyłonionych przez miasto w konkursie: Invimed Europejskie Centrum Macierzyństwa (Katowice, ul. Piotrowicka 83), GynCentrum Clinic (Katowice ul. Żelazna 1), Centrum Bocian (Katowice ul. Dąbrówki 13), Centrum Medycyny Rozrodu Artvimed ( Kraków, ul. Legendy 3 lok. 1).

– O zakwalifikowaniu do programu decydować będzie kolejność zgłoszeń liczona od daty i godziny złożenia przez parę wniosku i oświadczenia – podkreśla Anna Jedynak.

PRZECZYTAJ KONIECZNIE:

W Sosnowcu rusza kolejna edycja miejskiego programu in vitro