Są jeszcze wolne miejsca do udziału w programie pn. „Dofinansowanie do leczenia niepłodności metodą zapłodnienia pozaustrojowego dla mieszkańców Miasta Sosnowca w latach 2021-2025”.

Wydział Zdrowia Urzędu Miejskiego w Sosnowcu informuje, że są jeszcze wolne miejsca do udziału w programie leczenia niepłodności metodą in vitro. Dostępne miejsca są wyłącznie w Centrum Medycyny Rozrodu Artvimed – Chrobry, mieszczącym się w Krakowie przy ulicy Czyżówka 14.

W bieżącym roku programem objętych zostanie kolejnych 40 par. To kontynuacja polityki zdrowotnej wspierającej leczenie niepłodności. – Podtrzymaliśmy wsparcie finansowe miasta i nadal rocznie będziemy przeznaczać około 200 tys. zł, a więc w sumie w latach 2021-2024 miasto wesprze pary starające się o własne potomstwo kwotą około 800 tys. zł – podkreśla Arkadiusz Chęciński, prezydent Sosnowca.

O wsparcie mogą się ubiegać pary (małżeństwa lub związki partnerskie), gdzie wiek kobiety mieści się w przedziale 23-40 lat, a jedna z osób od roku mieszka w Sosnowcu. Uczestnicy muszą mieć potwierdzenie przeprowadzenia pełnej diagnostyki przyczyn niepłodności, udokumentują potwierdzenie trwałego uszkodzenia uniemożliwiającego naturalną koncepcję lub też są po roku bezskutecznego leczenia zachowawczego lub chirurgicznego.