W niedzielę, 7 kwietnia po raz drugi w Sosnowcu odbędzie się Niebieski Festyn, którego celem jest uwrażliwienie na potrzeby osób dotkniętych zespołem Aspergera i autyzmem.

Po raz drugi, w Parku Harcerskim odbędzie się „Niebieski Festyn”. Spotkanie, które odbędzie się w najbliższą niedzielę, 7 kwietnia od godziny 14.00 będzie wspaniałą rodzinną imprezą w czasie, której rodziny oraz opiekunowie osób z autyzmem przekonują sosnowiczan, że autyzm to nie koniec świata.

Cały Park Harcerski będzie tętnił życiem, a to za sprawą całej masy atrakcji przygotowanych przez wolontariuszy. W programie są m.in. zabawy z Fundacją Dr Clown, przedstawienie teatralne „Hugo w krainie sportu”, szaleństwa ze Stowarzyszeniem „Rolki Sielec”, ZUMBA z Becią, dziecięce zabawy, tańce animacyjne z Kasią Szymiec, Sztuczki iluzjonistyczne, zabawy z psem, występy, kąciki plastyczne i wiele więcej! Organizatorzy nie zapominają również o rodzicach dla których przygotowali porady specjalistów, rękodzieło oraz pokazy psów ratowniczych.

Wydarzenie w całości organizowane jest przez rodziców dzieci ze spektrum autyzmu zrzeszonych w Klubie Rodzica Fundacji Idea Fixe działającego w Sosnowcu. Jest to inicjatywa mam z Sosnowca, które łączy wspólny cel: pomóc swoim dzieciom ze spektrum autyzmu odnaleźć się w naszym świecie. Klub działa we współpracy z Instytutem Twórczej Integracji i za swój cel obrał sobie pomoc rodzicom dzieci z autyzmem w odnalezieniu się po diagnozie i pokazanie im, jak i całemu otoczeniu, że autyzm to nie koniec świata.