1 maja w Sosnowcu odbędzie się wyjątkowy koncert z okazji 15. rocznicy przystąpienia Polski do Unii Europejskiej. Wystąpią m.in. Zbigniew Hołdys, Maciej Maleńczuk, John Porter, Tymon Tymański, Titus i Mietall Waluś.

15 lat temu Polska stała się członkiem wielkiej wspólnoty europejskiej. Sosnowiec postanowił uczcić tę rocznicę wyjątkowym koncertem zatytułowanym „Wolność Niezależność Muzyka”, który odbędzie się 1 maja przed Urzędem Miejskim.

Koncert rozpocznie się o godzinie 19.00 występem zespołu Iova Super Soccer. Potem na scenie pojawią się Maciej Maleńczuk, John Porter, Tymon Tymański, Titus (Acid Drinkers), Joka (Kaliber 44) oraz Mietall Waluś. – Do udziału w koncercie zaprosiłem artystów niezależnych, takich, którzy nie boją się wyrażać własnych sądów i opinii, także w odniesieniu do sytuacji politycznej – wyjaśnia Mietall Waluś, pomysłodawca koncertu, który zostanie zorganizowany przy udziale miasta.

Prawdziwą gratką dla wszystkich fanów polskiej sceny muzycznej będzie występ Zbigniewa Hołdysa, legendarnego założyciela grupy Perfect. – Zbyszek w ostatnich latach rzadko koncertuje, pojawia się na scenie w wyjątkowych okolicznościach. Właśnie dlatego zagra w Sosnowcu, bo będzie to wyjątkowy koncert. Jesteśmy w Unii Europejskiej 15 lat. Tymczasem dorasta pokolenie ludzi, którzy nie mają świadomości, jak wyglądał nasz kraj przed przystąpieniem do struktur Unii. Dlatego należy przypominać o tym wydarzeniu – dodaje Mietall Waluś, założyciel grupy Negatyw i współzałożyciel takich formacji jak Lenny Valentino (z Arturem Rojkiem), Penny Lane czy Warsaw Bombs (z Muńkiem Staszczykiem).

– Koncert będzie naprawdę wyjątkowy. Cieszymy się, że taki artysta jak Zbigniew Hołdys, który w ostatnich 10 latach na scenie pojawił się zaledwie kilka razy, zgodził się wziąć udział w tym projekcie i przypomni się w naszym mieście – podkreśla Arkadiusz Chęciński, prezydent Sosnowca.

Podczas koncertu zagrane zostaną także utwory Roberta Brylewskiego. Na scenie zaprezentują się także dzieciaki z Ogniska Pracy Pozaszkolnej w Sosnowcu.

Wstęp na koncert będzie bezpłatny.

Na zdjęciu Maciej Maleńczuk na koncercie w Bielsku-Białej (fot. Wikipedia)

Skomentuj przez Facebook

11 KOMENTARZE

  1. Pan Prezydent z pieniędzy sosnowiczan wypłaci grube honoraria dla bojowników KOD, a koncert opłacony przez sosnowieckiego podatnika z pewnością dostrzeżony zostanie przez Pana Schetynę i partię matkę. A może by tak zrobić imprezę biletowaną, a dla bojowników KOD przeznaczyć dochód z biletów i nie obciążać budżetu miasta, który przecież przez PO i koleżankę Kopacz potrzebuje pieniędzy na rachunki z energię

    • Moherze, mogłeś słuchać swojego disco polo w Sylwestra za pieniądze podatnika, to daj innym posłuchać prawdziwej muzy. Nie podoba się koncert idź 1 maja posłuchać swoich do kościoła -też opłacanego z publicznej kasy. Tu to dopiero idą grube honoraria ze wspólnych pieniędzy!

  2. Takie koncerty bojowników KOD, koncerty WOŚP opłacane z pieniędzy sosnowiczan są bardzo mile widziane przez Grzecha, Mira i Zbycha, oraz Centralę partyjną, a jak do tego dołożyć ogłoszenie na oficjalnej stronie miasta, że w Sosnowcu nie jest wymagana zgoda Prezesa na budowę i wybieganie przed szereg z fakturami za energię byle tylko przypodobać się partyjnym decydentom, to Prezydent z PO ma prawo liczyć, że go dostrzegą, interes Sosnowca i relacje z ministerstwami które mogłyby coś w mieście dofinansować są mniej ważne. Oby został kapitanem… Titanica!!!

  3. Zapomniałeś dodać występy na czarnych protestach, cyrk z wkładem do znicza pod budynkiem Sądu, obchody w Sosnowcu żałoby po Adamowicz i walkę ze zmianą nazwy ronda, to facet rzeczywiście może zrobić karierę kapitana Titanica!

  4. Taki ten lud sosnowiecki zagłosował na takiego idola piarowca i teraz będzie płakał i płacił coraz więcej za takie igrzyska próżności i piaru.

  5. Nie chodzi o to żeby ich słuchać, chodzi o to, by do centrali PO i do Schetyny poszedł kolejny komunikat, że działacz PO będący prezydentem Sosnowca nie tylko szuka konfliktu z polskim Rządem, ale nawet za miejskie pieniądze wspiera bojowników KOD i inne WOŚP, a że to szkodzi wizerunkowi i finansom miasta, to co z tego!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here