1 maja w Sosnowcu odbędzie się wyjątkowy koncert z okazji 15. rocznicy przystąpienia Polski do Unii Europejskiej. Wystąpią m.in. Zbigniew Hołdys, Maciej Maleńczuk, John Porter, Tymon Tymański, Titus i Mietall Waluś.

15 lat temu Polska stała się członkiem wielkiej wspólnoty europejskiej. Sosnowiec postanowił uczcić tę rocznicę wyjątkowym koncertem zatytułowanym „Wolność Niezależność Muzyka”, który odbędzie się 1 maja przed Urzędem Miejskim.

Koncert rozpocznie się o godzinie 19.00 występem zespołu Iova Super Soccer. Potem na scenie pojawią się Maciej Maleńczuk, John Porter, Tymon Tymański, Titus (Acid Drinkers), Joka (Kaliber 44) oraz Mietall Waluś. – Do udziału w koncercie zaprosiłem artystów niezależnych, takich, którzy nie boją się wyrażać własnych sądów i opinii, także w odniesieniu do sytuacji politycznej – wyjaśnia Mietall Waluś, pomysłodawca koncertu, który zostanie zorganizowany przy udziale miasta.

Prawdziwą gratką dla wszystkich fanów polskiej sceny muzycznej będzie występ Zbigniewa Hołdysa, legendarnego założyciela grupy Perfect. – Zbyszek w ostatnich latach rzadko koncertuje, pojawia się na scenie w wyjątkowych okolicznościach. Właśnie dlatego zagra w Sosnowcu, bo będzie to wyjątkowy koncert. Jesteśmy w Unii Europejskiej 15 lat. Tymczasem dorasta pokolenie ludzi, którzy nie mają świadomości, jak wyglądał nasz kraj przed przystąpieniem do struktur Unii. Dlatego należy przypominać o tym wydarzeniu – dodaje Mietall Waluś, założyciel grupy Negatyw i współzałożyciel takich formacji jak Lenny Valentino (z Arturem Rojkiem), Penny Lane czy Warsaw Bombs (z Muńkiem Staszczykiem).

– Koncert będzie naprawdę wyjątkowy. Cieszymy się, że taki artysta jak Zbigniew Hołdys, który w ostatnich 10 latach na scenie pojawił się zaledwie kilka razy, zgodził się wziąć udział w tym projekcie i przypomni się w naszym mieście – podkreśla Arkadiusz Chęciński, prezydent Sosnowca.

Podczas koncertu zagrane zostaną także utwory Roberta Brylewskiego. Na scenie zaprezentują się także dzieciaki z Ogniska Pracy Pozaszkolnej w Sosnowcu.

Wstęp na koncert będzie bezpłatny.

Na zdjęciu Maciej Maleńczuk na koncercie w Bielsku-Białej (fot. Wikipedia)