W sobotę, 28 stycznia w Parku Sieleckim odbył się charytatywny festyn strażacki na rzecz chorego Alana. Na akcję zjechali strażacy z całej Polski.

Alan to 11-letni chłopiec chorujący na autyzm, upośledzenie umysłowe w stopniu lekkim, całościowe zaburzenie rozwoju, cytomegalię oraz wadę wymowy.

– Jednym z głównych celów imprezy jest uświadomienie społeczeństwu, że Alan to naprawdę grzeczny i spokojny chłopiec. Drugim celem jest pokazanie Alanowi, że nie jest on sam i że ma on wokół siebie ludzi, którzy w niego wierzą i trzymają za niego kciuki, w walce o lepsze jutro – podkreśla Mateusz, 17-letni Mateusz, organizator wydarzenia, brat Alana.

W wydarzeniu udział wzięli strażacy z całej Polski, blisko 30 zastępów, m.in. z województwa śląskiego, małopolskiego, łódzkiego i świętokrzyskiego. Ich wozy podziwiać można było w Parku Sieleckim, a wcześniej podczas przejazdu alarmowego ulicami miasta.

Wśród zaplanowanych atrakcji przewidziano pokaz samochodów strażackich zaproszonych jednostek, historii pożarnictwa, kurs pierwszej pomocy, pokaz ratownictwa technicznego i gaśniczego, malowanie twarzy, losowanie fantów, a także przejażdżkę quadem Ochotniczej Straży Pożarnej.