W niedzielę, 15 kwietnia po raz pierwszy w Sosnowcu odbędzie się Niebieski Festyn, którego celem jest uwrażliwienie na potrzeby osób dotkniętych zespołem Aspergera i autyzmem.

Wydarzenie w całości organizowane jest przez rodziców dzieci ze spektrum autyzmu zrzeszonych w Klubie Rodzica „Niebiesko nam – rodzice rodzicom” działającego w Sosnowcu we współpracy z Instytutem Twórczej Integracji.

Już od godziny 12:00 na boisku Zespołu Szkół Specjalnych nr 4 przy ulicy Franciszkańskiej odbywać się będą zabawy sportowe oraz pokazowy trening UKS Zagłębie Sosnowiec. Festyn oficjalnie rozpocznie się wypuszczeniem niebieskich baloników symbolu autyzmu.

Następnie, o godzinie 14:00 w Parku Harcerskim, obok parku polisensorycznego zaplanowano gry, zabawy, wspólne tańce i mnóstwo atrakcji. O 14:30 wystąpią dzieci z punktu terenowego nr 4 przy ulicy Tuwima z przedstawieniem teatralnym „Hugo szuka żony”.

– W trakcie imprezy oprócz gier i zabaw skorzystać będzie można z kącika twórczego, zatańczyć zumbę, obejrzeć wóz policyjny i strażacki, posłuchać śpiewających gości, a także zaprogramować roboty z klocków Lego – zapowiadają organizatorzy.

Klub Rodzica „Niebiesko Nam” Rodzice Rodzicom to inicjatywa mam z Sosnowca, które łączy wspólny cel: pomóc swoim dzieciom ze spektrum autyzmu odnaleźć się w naszym świecie. Klub działa we współpracy z Instytutem Twórczej Integracji i za swój cel obrał sobie pomoc rodzicom dzieci z autyzmem w odnalezieniu się po diagnozie i pokazanie im, jak i całemu otoczeniu, że autyzm to nie koniec świata.