2 kwietnia każdego roku obchodzony jest Światowy Dzień Wiedzy na Temat Autyzmu. Z tej okazji Polska zapala się na niebiesko.

Autyzm to nie choroba, to całościowe zaburzenie rozwoju dziecka o podłożu neurologicznym. W Polsce jedno dziecko na sto ma zdiagnozowany autyzm, dlatego niezwykle ważnym zadaniem jest stałe zwiększanie poziomu wiedzy na ten temat.

Co roku, 2 kwietnia, w Światowy Dzień Świadomości Autyzmu Polska zapala się na niebiesko. Akcja podczas której budynki w całym kraju świecą dla osób z autyzmem dotarła również do miast Zagłębia Dąbrowskiego. Celem akcji jest podnoszenie świadomości społecznej na temat dziecięcego autyzmu. Jednak niebieskie światło to nie wszystko!

Światowy Dzień Świadomości Autyzmu

W Sosnowcu, 2 kwietnia odbędzie się Błękitny Marsz V Happenning na Rzecz Dzieci z Autyzmem i Zespołem Aspergera. Marsz wyruszy sprzed budynku Szkoły Podstawowej nr 6 im. J.Słowackiego przy ul.Legionów. Wśród gości marszu będą Bronisław Cieślak aktor, dziennikarz radiowy i telewizyjny znany jako Porucznik Borewicz w serialu O7 Zgłoś się oraz Dedektyw Malanowski oraz Dariusz Rekosz pisarz i animator kultury.

Natomiast, 7 kwietnia o godz. 14.00 w Parku Harcerskim w Sosnowcu odbędzie się II Festyn Rodzinny. Jest to impreza rodzinna w czasie, której uczestnicy łączą się z osobami z zaburzeniami ze spektrum autyzmu i pokazują swą solidarność, a rodzice i opiekunowie osób z autyzmem przekonują społeczność naszego miasta, że autyzm to nie koniec świata.

W programie: zabawy z Fundacją ”Dr Clown”, przedstawienie teatralne „Hugo w krainie sportu”, szaleństwa ze Stowarzyszeniem „Rolki Sielec”, ZUMBA ze Stowarzyszeniem Kocia Becia, dziecięce zabawy, tańce animacyjne z Kasią Szymiec, sztuczki iluzjonistyczne, zabawy z psem, występy, kąciki plastyczne i wiele więcej. Dla każdego znajdzie się coś przyjemnego i atrakcyjnego.