Hokeiści Zagłębia Sosnowiec cały czas trenują przed nowym sezonem. Działacze z kolei budują skład.

Zespół ze Stadionu Zimowego pod czujnym okiem trenera Marcina Kozłowskiego przygotowuje się do nowego sezonu Polskiej Hokej Ligi. Trwa także budowa składu. Sosnowiczanie chcą bowiem w nadchodzących rozgrywkach powalczyć o najlepszą ósemkę.

Drużynę Zagłębia na pewno wzmocnią rosyjscy zawodnicy reprezentujący w minionym sezonie drużynę KH Nesty Toruń – Daniił Oriechin, Siemion Garszyn, Robert Karczocha. Zespół wzmocni również obrońca Matej Cunik, który miniony sezon zakończył w MH Automatyce Gdańsk. Z drużyną przygotowuje się także Dominik Nahunko (ostatnio JKH GKS Jastrzębie). Niewykluczone, że umowę podpiszę także ukraiński napastnik Andrei Mikhnov, który ostatnio grał w GKS-ie Tychy.

W nadchodzącym sezonie hokeiści z Sosnowca będą korzystać z usług nowego fizjoterapeuty. Został nim doświadczony masażysta Krzysztof Ritszel. Zastąpił Justynę Straszak. – Krzysztof Ritszel to doświadczony masażysta, który od wielu lat jest związany z hokejową reprezentacją Polski i na pewno swoim doświadczeniem pomoże w dbaniu o zdrowie naszych zawodników – tłumaczy sosnowiecki klub.

W Zagłębiu nie zagrają już Vladimir Luka, Tomáš Káňa i Kamil Pędraś. W zespole zabraknie także Denisa Akimoto, który przeniósł się do GKS-u Tychy i Branislava Pavúka, który powrócił na Słowację.

Kolejne wzmocnienia po sparingach

Drużyna trenuje obecnie dwa razy dziennie. – Jak na razie podjęliśmy decyzję, by pozostać przy takim składzie jaki obecnie mamy. W sierpniu po sparingach okaże się, czy będziemy musieli jeszcze myśleć o kolejnych wzmocnieniach – mówi Marcin Kozłowski, trener Zagłębia Sosnowiec.

Z zespołem po kontuzji prawdopodobnie niebawem trenować będzie już Marek Kaluža. Czeski defensor obecnie przechodzi badania po dwóch zabiegach spowodowanych kontuzją. Przypomnijmy, że w pojedynku z JKH GKS Jastrzębie (30 listopada 2018 roku) Kaluža zerwał więzadła w kolanie i przedwcześnie musiał zakończyć miniony sezon.

– Obecnie z drużyną trenuje 31 zawodników i z nich w większości zbudujemy drużynę na przyszły sezon. Rozpoczęliśmy już ćwiczenia na siłowni i kontynuujemy wcześniejsze założenia treningowe – dodaje Marcin Kozłowski.