W pierwszym meczu kontrolnym hokeiści Zagłębia Sosnowiec zremisowali z Unią Oświęcim 4:4. W pomeczowych rzutach karnych lepsi okazali się jednak rywale, którzy wygrali 3:2.

W środę, 7 sierpnia, hokeiści Zagłębia rozpoczęli serię sparingów. Na początek sosnowiczanie zagrali na wyjeździe z Unią Oświęcim.

Po pierwszej tercji Zagłębiacy, po bramkach Filipa Stoklasy i Marcina Horzelskiego, prowadzili 2:0. Pierwszy wykorzystał zagranie zza bramki Łukasza Podsiadło, zaś drugi dopadł do bezpańskiego krążka i szybkim strzałem uderzył w okienko.

Po przerwie to ekipa z Oświęcimia była już skuteczniejsza. Kontaktowego gola zdobył Andrej Themár, a do wyrównania doprowadził Martin Przygodzki.

Sparing hokeistów Zagłębia z Unią Oświęcim – fot. Sławomir Bomba
Sparing hokeistów Zagłębia z Unią Oświęcim – fot. Sławomir Bomba

W trzeciej tercji ekipa Nika Zupančiča szybko objęła prowadzenie (Luka Kalan). Sosnowiczanie szybko jednak odpowiedzieli i po strzałach Łukasz Podsiadło i Łukasza Rutkowskiego prowadzili 4:3. Później Zagłębie złapali podwójne wykluczenie i miejscowi wykorzystali grę w przewadze. Wynik meczu ustalił Sebastian Kowalówka.

Spotkanie zakończyło się wynikiem 4:4 i sędziowie, w porozumieniu z trenerami, zarządzili pięć serii rzutów karnych. W nich lepsi okazali się zawodnicy z Oświęcimia (3:2). Celne trafienia po stronie Zagłębia zanotowali Robert Karczocha i Filip Stoklasa.

Sparing hokeistów Zagłębia z Unią Oświęcim – fot. Sławomir Bomba
Sparing hokeistów Zagłębia z Unią Oświęcim – fot. Sławomir Bomba

– Pierwszy sparing za nami. W niektórych momentach widać było w naszej grze chaos. Widać również było, że jesteśmy w ciężkim treningu i spodziewałem się, że może to tak wyglądać. Mimo tego na tle mocnego przeciwnika jakim jest Unia Oświęcim nie wyglądało to źle. Wynik jest sprawą drugorzędną. Chcieliśmy przetestować kilka wariantów i to nam się udało – podsumował Marcin Kozłowski, trener Zagłębia Sosnowiec.

Dziś i jutro hokeiści Zagłębia zagrają na Stadionie Zimowym z Kadrą u-20.

Unia Oświęcim – Zagłębie Sosnowiec 5:4 k. (0:2, 2:0, 2:2, k. 3:2)

Bramki: 0:1 – Filip Stoklasa, 0:2 – Marcin Horzelski, 1:2 – Andrej Themár, 2:2 – Martin Przygodzki, 3:2 – Luka Kalan, 3:3 – Łukasz Podsiadło, 3:4 – Łukasz Rutkowski, 4:4 – Sebastian Kowalówka.

Zagłębie: Radziszewski Cunik, Turoň; T. Kozłowski, Słaboń, Salamon Kaluža, Tryasunov.; Oriechin, Karczocha, Garszyn Podsiadło, Charousek; Bernacki, Butsenko, Stoklasa Działo, Horzelski; Sikora, Rutkowski, Jaskólski oraz Nahunko, Stojek, Gniewek, Duszak.

Foto: Sławomir Bomba