Hokeiści Zagłębia Sosnowiec rozpoczęli przygotowania do nowego sezonu. Trener Grzegorz Klich buduje skład.

Hokejowe Zagłębie na początku czerwca rozpoczęło przygotowania do nowego sezonu. – Trenujemy dwa razy dziennie. Będziemy się skupiać na rozwijaniu wytrzymałości tlenowej oraz siły wytrzymałościowej. Nie zabraknie tez rożnego rodzaju gier sportowych. Trenować będziemy głównie na obiektach MOSiR-u. Nową osobą w sztabie jest Jakub Baron odpowiedzialny za przygotowanie motoryczne – mówi w rozmowie z oficjalną stroną klubu trener Grzegorz Klich.

Trening hokeistów Zagłębia Sosnowiec – fot. Sławomir Bomba
Trening hokeistów Zagłębia Sosnowiec – fot. Sławomir Bomba

Sosnowiczanie treningi na lodzie rozpoczną na początku lipca, a w sierpniu rozegrają kilka sparingów. – Na tę chwilę możemy zdradzić, że zagramy dwa spotkania z GKS-em Katowice oraz jedno z GKS-em Tychy – dodaje trener Klich.

Ze względu na ograniczenia finansowe z drużyną pożegnała się większość zagranicznych hokeistów. – Na takich zawodników jak Stoklasa, Kałuża, Charousek czy Cunik na dzień dzisiejszy nas nie stać. W tym momencie szukamy tańszych rozwiązań – przyznaje Grzegorz Klich.

Trening hokeistów Zagłębia Sosnowiec – fot. Sławomir Bomba
Trening hokeistów Zagłębia Sosnowiec – fot. Sławomir Bomba

Wszystko wskazuje na to, że w zespole zabraknie również Rafała Radziszewskiego, który myśli nad zakończeniem kariery oraz utalentowanego Damiana Tyczyńskiego, który chciałby kontynuować swoją hokejową przygodę za granicą. – Jesteśmy na tyle w komfortowej sytuacji, że mamy swoich wychowanków, których możemy wprowadzać do seniorskiej drużyny – dodaje Klich.

Kadra Zagłębia Sosnowiec:

Bramkarze: Michał Czernik, Marcel Kotuła.

Obrońcy: Łukasz Podsiadło, Armen Khoperia, Szymon Luszniak, Michał Domogała, Aleksander Gniewek, Kacper Opiłka.

Napastnicy: Tomasz Kozłowski, Dominik Nahunko, Jakub Blanik, Andrej Dubinin, Kamil Sikora, Andrzej Stojek, Mariusz Piotrowski, Patryk Jarosz, Michał Bernacki, Łukasz Rutkowski, Adam Jaskólski, Adrian Chabior, Michał Rybak, Maksim Tsitok.

PRZECZYTAJ KONIECZNIE:

Zmiany personalne w hokejowym Zagłębiu Sosnowiec. Nowy trener i dyrektor

3 KOMENTARZE

  1. Oj widać że miasto chce znowu zafundować serię upokorzeń, dwucyfrówek i wstydu. Koncepcja grania samą młodzieżą mija się z celem. Tu potrzeba kilku grajków od których ta młodzież będzie mogła się uczyć,szkoda więcej pisać.

  2. Dlaczego Redakcja usunęła komentarze dotyczące wizyty Prezydenta Dudy w Sosnowcu a wkrótce również sam artykuł został usunięty. Czyżby cenzura?

  3. Zapowiada się sezon podobny do zeszłorocznego w wykonaniu Janowa.
    Dlaczego w ramach oszczędności nie pozbędziemy się wielokrotnie droższych w utrzymaniu piłkarzy aby grać w przyszłym sezonie wychowankami? Syn prezydenta Chęcińskiego mógłby dostać szanse to chyba dobre rozwiązanie…

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here