W Zamku Sieleckim dostępna jest wystawa poświęcona dziejom sosnowieckiego hokeja na lodzie. To prawdziwa gratka dla wszystkich fanów tej dyscypliny sportu.

Wystawa „Historia hokeja w Sosnowcu” poświęcona jest dziejom sosnowieckiego hokeja na lodzie. – Poprzez przedstawienie zasłużonych osób i ważnych wydarzeń, prezentuje ona historię jednego z najbardziej utytułowanych klubów hokejowych w Polsce, począwszy od trudnych lat 30. i powojnia, poprzez pierwsze sukcesy, czas gdy hokejowe Zagłębie Sosnowiec było potęgą, jego upadek i odrodzenie, aż do współczesności – opowiada Anna Urgacz-Szczęsna, kurator wystawy.

Wystawa „Historia hokeja w Sosnowcu” - fot. Zamek Sielecki
Wystawa „Historia hokeja w Sosnowcu” – fot. Zamek Sielecki

Większość zaprezentowanych na wystawie pamiątek i materiałów archiwalnych pochodzi z kolekcji Krzysztofa Wojtanowskiego – kolekcjonera i miłośnika sosnowieckiego hokeja. Swoje zbiory użyczyły także m.in. Śląska Biblioteka Cyfrowa, Radio Katowice, Telewizja Polska, Narodowe Archiwum Cyfrowe, Polonia Bytom, Izba Pamięci w Krynicy-Zdroju, MOSiR Sosnowiec, Tomasz Kaczmarczyk, Dariusz Kmiotek, Paweł Ptak, Wojciech Wikarek, Krzysztof Bloda, Krzysztof Bech, Jerzy Pawłowski, Sławomir Bomba i Krzysztof Podsiadło.

Wystawa „Historia hokeja w Sosnowcu” dostępna jest od 3 września do 29 listopada w Sosnowieckim Centrum Sztuki – Zamek Sielecki.